Nullkulu

Nullkulu

kuidas ravida karpaalkanali sündroomi?

Kuidas ravida karpaalkanali sündroomi

Karpaalkanali sündroom on tavaline haigus, mis mõjutab paljusid inimesi, eriti neid, kes töötavad töökohal korduvalt käsi kasutades. See seisund tekib siis, kui karpaalkanali piirkonnas kinnituvad kõõlused muutuvad põletikuliseks, mis omakorda põhjustab raskusi käte liikumisel. Karpaalkanali sündroom võib põhjustada nõrka ja tuimuslikku tunnet kätes, mis võivad mõjutada igapäevast elu.

Selliste sümptomite korral on väga oluline varakult alustada raviprotseduure. Siin on mõned tõhusad meetodid, kuidas ravida karpaalkanali sündroomi.

Külmaravi

Külmaravi on üks kõige lihtsamaid ja loomulikumaid meetodeid karpaalkanali sündroomi raviks. Külma pealekandmine vähendab põletikulist turset ja vähendab valu. Kasutada võib jääpakke, mida tuleks kanda kahjustatud piirkonnale 15-20 minutit korraga, iga 2-3 tunni järel. Kui teil ei ole võimalik kasutada jääpakke, võib kasutada ka külmkotti, millesse võib panna näiteks herneteri, väikesi kive või isegi riisi.

Kuuma-raviprotseduur

Kuuma-raviprotseduuri võib kasutada ka karpaalkanali sündroomi raviks. Kuumus võib leevendada valu ja vähendada pinget kahjustatud piirkonnas. Kasutada võib soojuspadja, kruusi kuuma vett või kuuma vee pudelit, kuid juhul kui sündroomi põhjustab artriit, ei ole selline raviprotseduur soovitatav.

Käe paigutus magades

Käe asend magades mängib olulist rolli karpaalkanali sündroomi ravimisel. Sündroomi sümptomeid võib leevendada, kui hoida käsi kõrgemal kui südame tase. Selleks võib kasutada padjakest, kuhu käsi peale panna. Samuti võib käsi hoida sirge asendis ning kasutada seadet, mis reguleerib käe asendit magades.

Kiropraktika ja füsioteraapia

Kiropraktika ja füsioteraapia on mõlemad tõhusad meetodid karpaalkanali sündroomi raviks. Kiropraktika võib aidata luumurdude ja muude luuhäirete korral. Füsioteraapia võib aidata vähendada valu ja parandada lihaste tugevust, mida mõjutab karpaalkanali sündroomi.

Meditsiinilised ravid

Kui karpaalkanali sündroomi kaasnevad tugevad valud võib kasutada põletikuvastaseid ravimeid. Selliste ravimite hulka kuuluvad näiteks Ibuprofeen ja Aspiriin. Kuid raviprotseduuri käigus ei tohiks selliseid ravimeid liiga palju kasutada – ainult siis, kui on väga tugevad valud.

Kokkuvõte

Karpaalkanali sündroom on sageli üks levinumaid terviseprobleeme, mis mõjutab käsi. Kuid õigeaegse raviga saab seda kiiresti ja tõhusalt ravida. Siin on mõned tõhusad meetodid karpaalkanali sündroomi raviks – külmaravi, kuuma-raviprotseduur, käe paigutus magades, kiropraktika ja füsioteraapia, meditsiinilised ravid. Ehkki selle seisundiga võib kaasneda valu, saab see õige ravi korral kiiresti leevendada ja sümptomid kaovad kiiresti.