Nullkulu

Nullkulu

kuidas ravida igemepõletikku kodus?

Kuidas Ravida Igemepõletikku Kodus

Igemepõletiku ravi on keeruline, kuna see võib hõlmata erinevaid kohalikke ja süsteemseid meetmeid ning sõltub paljudest teguritest, nagu patsiendi vanus, üldine tervislik seisund ja ravivastuse määr. Kuigi on soovitatav konsulteerida hambaarstiga, kui sümptomid muutuvad tõsiseks, saab mõnda lihtsat kodust ravi kasutada haiguse sümptomitega toimetulekuks. Käesolev artikkel annab teile üksikasjalikku teavet selle kohta, kuidas ravida igemepõletikku kodus.

Mis on igemepõletik?

Igemepõletik, mida tuntakse ka gingiviidina, on igemeinfektsioon, mis esineb siis, kui halvasti hooldatud hambad või igemed on haavatavad bakteriaalsete infektsioonide suhtes. Haiguse sümptomite hulka kuuluvad igemete turse, verejooks, punetus ja valulikkus. Kui seda ei ravita, võib see edeneda ja põhjustada tõsisemaid probleeme, nagu hambakroonide kaotus.

Kuidas diagnoositakse igemepõletik?

Hambaarst teeb diagnostilise hinnangu ja hindab igemeid, hammaste seisundit ja üldist suutervist, et kindlaks teha, kas igemepõletik on tegelikult olemas. Diagnostika hõlmab mitmeid erinevaid etappe, sealhulgas patsiendi küsitlust, füüsilist kontrolli, röntgenograafiat ja CT-skaneerimist.

Ravi kodustes tingimustes

Kui igemepõletik on diagnoositud, on äärmiselt oluline, et haiguse sümptomeid ravitaks õigeaegselt. Selleks saab kasutada mitmesuguseid koduseid ravimeetodeid.

Suuhügieeni täiustamine

Üks peamisi põhjuseid, miks igemepõletik tekib, on halb suuhügieen. Seetõttu on oluline parandada oma igapäevast suuhügieeni. Regulaarne hammaste pesemine vähemalt kaks korda päevas, suuhügieeni varustuse kasutamine (hambaniit, hambavaht, keelepuhasti) ning suuvee kasutamine aitab puhastada oma igemeid ja eemaldada kõik bakterid, mis võivad igemepõletikku põhjustada.

Pöörake tähelepanu toitumisele

Õige toitumine aitab kaasa tervisliku elustiili säilitamisele, samuti soodustab üldist tervislikku seisundit. Samuti on oluline lisada oma dieeti värsket puu- ja köögivilja, vältida suhkruga rikastatud jooke ja kiirtoitu ning eelistada värskete toiduainete tarbimist. Need toidud sisaldavad looduslikku antioksüdanti, mis aitavad võidelda bakteriaalsete infektsioonidega, mis põhjustavad igemepõletikku.

Kasutage metoodikat

Tehke igapäevaseid hambapastade, loputite ja suuvee kasutamist konkreetsete suuhooldusmeetodite parandamiseks. Kui olete harjunud harjama oma hambaid edasi-tagasi tüüpi liikumisega, siis peaksite seda muutma ja kasutama hambaniiti ja keelepuhastajat.

Kasutage kummeliõli ja teepuuõli

Kummeliõli on rahvameditsiinis laialt kasutusel bakteriaalsete infektsioonide raviks, nagu igemepõletik. Igemete ja hambaid masseerides aitab see leevendada turset ja põletikku. Teepuuõli omab lisaks ka antiseptilisi omadusi, mis aitavad hävitada baktereid, mis põhjustavad haigusi. Lahjendage kummeliõli ja teepuuõli enam-vähem võrdselt ning masseerige igemele kaks korda päevas.

Kasutage soolavett

Soolane vesi võib aidata leevendada valu ja põletikku ning soodustada bakteriaalsete infektsioonide paranemist. Lahjendage lusikatäis soola sooja veega ja loputage suud 30-60 sekundit enne väljahingamist.

Järeldus

Enamikul juhtudel on igemepõletik raviga kodus täielikult ravitav. Koostades oma rutiinse igapäevaste hügieeninõuete ja harjumuste jälgimise abil saate vältida tulevikus iga põletiku ja selle sümptomeid. Kui aga sümptomid muutuvad tõsiseks, on soovitatav pöörduda koheselt hambaarsti poole, et saada sobiv ravi.