Nullkulu

Nullkulu

kuidas ravida hemorroide?

Kuidas ravida hemorroidid

Hemorroidid on tavaline seisund, mida paljud inimesed võivad kogeda oma elu jooksul. Hemorroidid tekivad siis, kui veresooned anuma sees laienevad või paisuvad. See põhjustab tavaliselt valu, sügelust ja ebamugavustunnet. Paljud inimesed ei tea, kuidas seda seisundit ravida ja kuidas selle vastu toime tulla. Siin on mõned näpunäited hemorroidide raviks.

Mis põhjustab hemorroide?

Hemorroidid tekivad tavaliselt siis, kui muutused kehas või keskkonnas põhjustavad veresoonte laienemist. Mõned tavalised hemorroidide põhjused on järgmised:

– Liiga palju istumist või seismist: Kui istuda või seista pikka aega, suurendab see vere kogunemist anumates, mis võib sellega kaasneda turse ja põletikuga.

– Vanus: Hemorroidid on tavalisemad vanemate inimeste seas.

– Rasedus: Raseduse ajal võivad hemorroidid ilmneda suurema rõhu tõttu kõhu piirkonnas.

– Kõhukinnisus: Kui väljaheited kipuvad kõvaks muutuma ja nad ei liigu korralikult läbi soolte, suureneb survetunne pärasoole piirkonnas.

– Geneetika: Hemorroidid võivad olla pärilikud.

Nüüd sa tead, mis võib põhjustada hemorroide, siis mida saab nende ravimiseks teha?

Hemorroidide ravimeetodid

Muuda oma toidulauda

Tervislik toitumine on hemorroidide korral väga oluline. Tasakaalustatud toitumine, mis sisaldab kiu- ja valkurohkeid toiduaineid, aitab muuta väljaheited pehmemaks ja vähendab kõhukinnisust. Vältida tuleks teravaid vürtse, alkoholi ja töödeldud toite, mis võivad ärritada soolestiku limaskesta.

Joo piisavalt vett

Vesi aitab hoida keha hüdreeritud ja ennetada kõhukinnisust. Joo iga päev piisavalt vett.

Proovi koduseid ravimeetodeid

Selle seisundi raviks on palju koduseid ravimeetodeid, mis võivad aidata ebamugavustunnet ja valu leevendada. Mõned neist võivad sisaldada ravimtaimi nagu aaloe vera ja nõiapuu, samuti vannitube soojas vees.

Võta valuvaigisteid

Kui hemorroidid põhjustavad tugevat valu, võivad valuvaigistid aidata seda leevendada.

Kasuta kreeme ja salve

Hemorroidikreemid ja –salvid on spetsiaalselt loodud selleks, et vähendada valu, turset ja põletikku. Need võivad sisaldada põletikuvastaseid ja anesteetikume aineid.

Kokkuvõtteks

Hemorroidid võivad olla väga ebamugavad ja isegi valulikud seisundid, kuid õnneks on olemas palju ravimeetodeid. Tervislik toitumine, joomine piisavalt vett ja kodused ravimeetodid on kõik toitumiseks kasulikud. Kui valu on tugev, võib kasutada valuvaigisteid ja kreeme. Kui aga hemorroidid püsivad tugevad või tekitavad tõsiseid probleeme, siis tuleks arsti poole pöörduda. Loodetavasti aitavad need näpunäited teil hemorroide ravida ja elada mugavamat elu ilma valu ja ebamugavusteta.