Nullkulu

Nullkulu

kuidas ravida bursiiti?

Kuidas ravida bursiiti

Bursiit on kõõluse või liigese ümber asuva väikese vedelikuga täidetud koti ehk bursa põletikuline seisund. See võib tekitada tugevat valu, turset ja piiratud liikuvust. Kui haigus jääb ravimata, võib see põhjustada tõsiseid tüsistusi. Vaatame, kuidas ravida bursiiti.

Lepingu kokku raviarstiga

Kui teil on bursiit, ärge kartke abi otsida. See on tavaline haigus ja arstid on välja töötanud mitmeid ravivõimalusi. Kuna iga juhtum on erinev, on oluline kokku leppida allpool nimetatud käsitlemisviisides oma arstiga.

Puhata ja halva asendiga hinged vähemalt paar korda päevas tõsta

Puhkus on esimene samm tervenemise teel. Haigestunud kehapiirkonda tuleks vähemalt paar päeva vältida ja hinged vajadusel tõsta, et vältida turseseisundit.

Valu leevendamine

Bursiidi valu võib olla väga tugev, mistõttu on oluline sümptomeid leevendada. Valu ja turset leevendab valuvaigisti, näiteks ibuprofeen.

Ravimite süstimine

Teine võimalus valu ja tursete raviks on ravimite otse süstimine haige piirkonna sees olevasse bursasse. See protseduur on lihtne ja seda saab teha ambulatoorselt.

Füsioteraapia

Füsioteraapia võib olla kasulik bursiidi ravimisel, eriti kui haigus on korduv. Füsioterapeut saab töötada välja spetsiaalse harjutuste programmi, et parandada liikuvust, tugevdada kõõluseid ja vähendada valu.

Kirurgiline ravivõimalus

Kui konservatiivsed ravivõimalused ei anna tulemusi, võib osutuda vajalikuks operatsioon. Kirurgiline protseduur võib hõlmata bursa eemaldamist.

Ravi alternatiivsed meetodid

Alternatiivmeditsiini meetodid, nagu näiteks massaaž ja nõelravi võivad bursiidi ravimisel kasuks tulla. Kuid enne sellise ravi alustamist on oluline arstiga konsulteerida, et veenduda, et see on ohutu.

Kokkuvõtteks võib öelda, et bursiit võib olla väga ebameeldiv haigus, kuid enamikul juhtudel saab seda kergesti ravida, järgides ülaltoodud juhiseid. Puhkus, valuleevendus ja ravimite süstimine on tõhusad meetmed, kuid tuleb meeles pidada, et igal juhul on vaja individuaalset ravi. Kui ravi on õigesti läbi viidud, on edukas tervenemine väga tõenäoline.