Nullkulu

Nullkulu

kuidas ravida bronhiiti?

Kuidas Ravida Bronhiiti: Põhjalik Giid Ravi- ja Ennetusmeetodite Kohta

Bronhiit on hingamisteede haigus, mis paneb limaskesta õõnsused köhimise, palaviku ja hingamisraskustega kokku puutuma. Selle haigusega võitlemine võib olla raske, kuid on palju meetodeid, mis võivad aidata sellest jagu saada. Selles artiklis kirjeldame, millised on bronhiidi ravi- ja ennetusmeetodid, et aidata teil sellest haigusest võimalikult kiiresti vabaneda.

Mis on Bronhiit?

Bronhiiti iseloomustab hingamisteede limaskestade põletik, mis põhjustab ärritustunnet. See võib olla äge või krooniline, kusjuures kroonilisel bronhiidil on tavaliselt pikemaajaline mõju kui ägedal. Ägeda bronhiidi korral kaasnevad sümptomid reeglina seljavalude ja peavaluga ning need kestavad tavaliselt 7-10 päeva. Kroonilise bronhiidi korral esineb aga sagedasemini krooniline köha, hingamisraskused ja üldine väsimus. Selle haiguse all kannatavad kõige sagedamini suitsetajad ja inimesed, kes elavad halbades keskkonnatingimustes.

Bronhiidi Ravi Kodus

Bronhiidi ravimiseks on võimalik kasutada erinevaid meetodeid ning paljud inimesed eelistavad kodus ravida, kui see on võimalik. Siin on mõned näpunäited, mis aitavad ravi kodus läbi viia:

Hingamisteede kehtestamine: Parim viis bronhiidi raviks kodus on anda kehale piisavalt puhkust. Kui teil on samaaegselt palavik, siis pidage meeles, et puhkus on kohustuslik. Lisaks sellele on ka koigi kopsude jaoks tervislik, kui magada magamistoas ja mitte liiga külmades või liiga kuumades tingimustes.

Niisutage õhku: Üks tõhusamaid viise bronhiidi ületamiseks kodus on niisutada õhku kasutades õhuniisutajat. See suurendab niiskust ja vähendab õhul trihheede kuivamist, mis võib samuti köhimist rõhutada.

Jooge piisavalt vett: Bronhiidi korral on oluline juua palju vedelikke. Soovitatav on juua vähemalt 8 klaasi vett päevas, samuti võib teepuljong aitata.

Hingake soojust: Sissehingamine koos soojusega, näiteks soojavee pudelil, võib aidata vähendada köha rasket kaalu ning parendada bronhide avanemist. Samuti on hea teha erinevaid inhaleeringuid ning soojendada rinda.

Kasutage rinnakompressid: Kasutage niiskuse säilitamiseks rinnakompressi. See võib aidata eemaldada lima, mis vähendab köha ebamugavustunnet.

Tarbige ingverit: Inger on loomulik valuvaigisti ja toob rõõmsaid emotsioone. Lisage ingver jookidesse ja toitudesse.

Sööge tervislikult: Bronhiidi ravi kodus on hädavajalik säilitada tervislik toitumine. Sööge toidusid, mis sisaldavad palju antioksüdante ja vitamiine. Niisugused toidud on näiteks: marjad, spinat, avokaado, porgand, suvikõrvits ja spargel. Minimeerige kilogrammide tarbimine, mis võib suurendada põletikke.

Kui mingil põhjusel edenevad sümptomid, tuleks siiski konsulteerida oma arstiga. Nad võivad välja kirjutada apteekerides müüdavaid retseptiravimeid, et leevendada sümptomeid ja aidata teil terveneda. Aga isegi kodus on võimalik takistada ka haiguse taastekkimist.

Bronhiidi Ennetamine: Kuidas Vältida Haigust?

Bronhiidi ennetamine on sama tähtis kui enda ravimine. Siin on mõned näpunäited, kuidas vältida bronhiiti:

Suitsetamisest loobumine: Suitsetamisest loobumine on kindlasti kõige olulisem ennetusviis kroonilise bronhiidi tekke vastu.

Hoidke end soojas: Külm võib teie hingamisteed põletiku alla võtta. Riietuge vastavalt ilmastikutingimustele, kui vajas siis pidake kodus oma temperatuuri stabiilsena vastavalt seda, milline see soovitatavalt talvel võiks olla.

Vaktsineerimine: Bronhiidi jaoks ei ole siiski vaktsiini, kuid on olemas gripivaktsiin. Gripiviirus võib tihtipeale põhjustada bronhiiti, nii et vaktsineerimine on oluline, kui soovite end haiguse suhtes kaitsta.

Kätepesu: Bronhiidi ennetamiseks, aga ka gripiviiruse ennetamiseks on oluline pesta tihti käsi. See hoiab ära bakterite ja viiruste leviku.

Peske hambaid: Pärast söömist pesege hambaid, et vältida bakterite levikut.

Rakendage tassi ja lusikareeglit: Sellise reegliga tagate, et te ei jaga oma vedelike ja toitudega baktereid.

Kokkuvõte

Kokkuvõttes ohutusnahus pole bronhiidi puhul iseloofumus õige samm. Kui kannatate mingi haigusvormi all, siis on oluline mõelda ennetamisvõimalusi. Tähtis on eelkõige õigesti kätepesu ja hõljumise ennetamine ning seejärel tervislikud eluviisid, mis tõstaksid immuunsust.

Olenemata bronhiidi liigist ja raskusastmest, on siiski võimalik positiivseid sammusid teha, et sellest haigusest võimalikult kiiresti terveks saada või seda üldse mitte saada. Kasutage neid näpunäiteid, et õppida, kuidas ravida bronhiiti ja kuidas ennast bronhiidi vastu kaitsta.