Nullkulu

Nullkulu

kuidas ravida afti?

Kuidas ravida afti

Aft on seisund, mida kogenud paljud inimesed elu jooksul. See on üsna levinud kõrva kahjustus, mis võib põhjustada valu ja ebamugavustunnet. Aftid tekivad suu limaskesta kahjustumise tõttu, mille tagajärjel tekib haavand. Õnneks on olemas mitmeid viise, kuidas aftidest vabaneda või nende esinemist tõhusalt vältida. Selles artiklis räägime sellest, kuidas ravida afti, millised on ravivõimalused ja kuidas saate aftidest lahti saada.

Mis on aft ja millised on selle põhjused?

Aft on sageli ümmargus või ovaalne haavand, mis tekib suu limaskestal. Sageli on nad punase äärega ja punased keskelt. Aftid on valusad, kuid üldiselt ohutud. Aftid võivad esineda igas vanuses inimestel ja neid on erineva suuruse ja kujuga.

Aftid võivad tekkida mitmel põhjusel, sealhulgas:

– ​​Halb suuhügieen
– Stress
– Nõrk immuunsüsteem
– Toitumisalased puudused, eriti raua, B12-vitamiini ja foolhappe puudus
– Allergilised reaktsioonid toidule
– Suitsetamine

Kuidas ravida afti?

Aftid on valusad, kuid neid saab ravida ja neist vabaneda. Siin on mõned tõhusad viisid, kuidas ravida afti:

Kasutage suuloputusvahendit

See on suurepärane viis leevendada afti valu ja ärritust. Suurepärane suuloputusvahend aftile on soolalahus. Lihtsalt lisage veega 1-2 lusikatäit soola ja loputage suud pärast iga sööki. Samuti võite kasutada apteegis müüdavaid suuloputusvahendeid, mis on spetsiaalselt ette nähtud aftide raviks.

Kasutage valuvaigistit

Kui aft on valus, võib see põhjustada ebamugavust ja raske on juua ja süüa. Sellepärast võib aidsi valu leevendada valuvaigistitega. Näiteks võite kasutada ibuprofeeni. Soovitatav on juua palju vett, et aidata oma kehal paraneda ja taastuda.

Kasutage köögivilju ja puuvilju, mis sisaldavad C-vitamiini

C-vitamiin on võimas antioksüdant, mis aitab kehal ravida. Köögiviljad ja puuviljad, mis sisaldavad C-vitamiini, on suurepärane viis aftide kadumiseks. Näiteks võiksite süüa sidruneid, greipe või apelsine. Spinat, brokkoli ja muud rohelised lehtköögiviljad on ka head valikud.

Puhake ja vähendage stressi

Stress võib põhjustada immuunsüsteemi nõrgenemist, mis võib põhjustada afti. Seetõttu on oluline stressi maandada ja puhata, et aidata oma kehal taastuda. Jooga, meditatsioon ja hingamisharjutused on suurepärane viis stressi vähendamiseks.

Vältige teatud toiduaineid ja jooke

Teatud toiduaineid ja jooke tuleks vältida, kui teil on aft. Näiteks võib vürtsikas toit põhjustada suuremat ärritust. Alkohol, külmad joogid ja kofeiin võivad samuti halvendada afti seisundit. Piirake nende toiduainete ja jookide tarbimist võimalikult palju.

Kokkuvõte

Aftid on tavaline seisund, kuid need on valusad ja võivad põhjustada ebamugavustunnet. Õnneks on olemas mitmeid viise, kuidas aftidest vabaneda või nende esinemist tõhusalt vältida. Soolaloputusvahendid, valuvaigistid ja toitumine on mõned tõhusad viisid aftide ravimiseks. Lisaks on oluline vältida stressi ja teatud toiduaineid, mis võivad afti seisundit halvendada. Kuigi aftid võivad olla valusad, saate nendest lahti saada ja elu mugavamaks muuta.

Loodame, et see artikkel aitas teil mõista aftide olemust ja seda, kuidas neid tõhusalt ravida. Kui teil on küsimusi või kommentaare, siis palun ärge kartke seda meiega jagada.