Nullkulu

Nullkulu

kuidas osta kulda?

Kuidas osta kulda

Kui otsite turvalist ja usaldusväärset viisi raha paigutamiseks, võib kuldmüümine olla teie jaoks õige valik. Kulda peetakse juba ammustest aegadest hinnaliseks kaubaks, mis on säilitanud oma väärtuse aastasadade jooksul. Kuidas aga kulda osta, ilma et tunduksite nagu petis või ilma et kaotaksite oma investeeringu? Selles artiklis vaatleme, kuidas osta kulda, millised on selle väärtuse mõjutavad tegurid ja millised on turvalised viisid kuldmüügiks.

Mis on kuld ja kuidas selle hind määratakse?

Kuld on keemiline element, mida leidub maakoores ja mis on seetõttu kaevandatav. Kuld on läbipaistmatu, tihke ja metallit glämma väikese purustava stiiliga. Kuld leidub tavaliselt puhastatud kujul erinevates suurustes, alates väga väikestest kreatsioonidest kuni peopesa suuruste klompideni.

Kulla hind määratakse mitmete tegurite alusel. Üks kõige olulisemaid tegureid on kulla pakkumine ja nõudlus. Kui kulla nõudlus suureneb, kasvab ka selle hind, samal ajal kui liigne pakkumine võib põhjustada hinna langust. Teine oluline tegur on kulla maailmaturul seotud geopolitilised mõjud. Külma sõja ajal nähti näiteks kulla vajalikkust raha hoidmise vormis ja sellel ajal kasvas ka kulla hind.

Millised on erinevad kuldmüügi viisid?

On mitmeid erinevaid viise tänapäeval kulla ostmiseks. Allpool kirjeldame kõige populaarsemaid meetodeid ja nende eeliseid ning puudusi.

Kullakaevandused: Kulda saab osta ka otse kullakaevandustest. See võib olla ahvatlev valik nende jaoks, kes otsivad odavat kuldinvesteeringut. Kuid sellel meetodil on palju riske, näiteks kaevanduste kehv tulemuslikkus või laienev keskkonnaprobleem.

Kullakaupmehed: Kulla ostmine kullakaupmeestelt või e-poodidest on märkimisväärselt lihtsam ja turvalisem meetod. Kuid peate olema kindel, et ostate kulda tuntud ja usaldusväärsetelt kauplejatelt.

Kullafondid: Kullafondide abil on võimalik osta väärismetallide fonde, mis võimaldavad investeerida kullasse ja kullaga seotud varadesse. See valik võib olla vähem riskantne kui kuldinvesteering, kuna fondid pakuvad hajutatud positsioone.

Kulla börs: Kulla börsilt saab osta füüsilist kulda või kullaga seotud varasid. See valik on turvaline, kuid seda saab kasutada ainult professionaalide kaudu.

Kokkuvõte

Investeerimiskuld on kindlasti kasulik meetod raha paigutamiseks, kuid selle väärismetalli väärtust mõjutavad mitmed tegurid, näiteks nõudlus ja pakkumine ning geopoliitilised tegurid maailmaturul. Erinevaid kuldmüügi viise on palju, kuid turvalisim ja usaldusväärsem variant on kulda osta kauplejatelt ja e-poodidest. Kui otsustate aga investeerida kulla omaette, peate olema ettevaatlik selle suhtes, kellelt osta ja kuidas kulda korralikult hoida. Soovime teile head investeerimist ja valmisolekut valmistada ette oma finantsplaan.