Nullkulu

Nullkulu

kuidas osta aktsiaid lhv?

Kuidas osta aktsiaid LHV-s: LHV aktsiate ostmine ja müümine

LHV pank on Eesti üks tuntuimaid ja usaldusväärsemaid pangandusasutusi. Aastate jooksul on pank muutunud üheks tuntumaks nimetuseks, mis on seotud investeerimisega, eriti aktsiate ostmisega. LHV pakub laia valikut investeerimisvõimalusi ning üks nendest on aktsiate ostmine.

Selles artiklis uurime, kuidas osta aktsiaid LHV kaudu ning mida peaksid teadma enne otsuse tegemist.

Alustamine

Enne LHV-s aktsiate ostu tegemist peab igaüks, kes pole investor või pädev, looma endale konto. Konto loomiseks tuleb külastada LHV veebisaiti ja luua konto. Peate täitma ekraanil olevad vajalikud väljad, sisestama oma andmed ja andmed, mida LHV peab nõudma.

Konto avamiseks peate läbima ka turvamenetluse, et tagada LHV-l, et olete õige isik, kes tahab LHV-s konto luua ja LHV aktsiate kaudu investeerida.

Kuidas osta aktsiaid LHV kaudu:

Kui olete oma konto LHV-s loonud ja seda turvaliselt kinnitanud, saate LHV aktsiaid osta mitmel viisil. Kuidas kavatsete oma aktsiate ostmist finantseerida, määrab teie valiku, mis meetodil soovite LHV aktsiaid soetada.

Otse investeerimiskontolt

Otsene investeerimiskonto on kõige tavalisem viis investeerimise alustamiseks LHV kaudu. Teie kontol olev raha on teile otseseks kättesaadavaks, kui soovite LHV aktsiaid osta. Kontolt saate aktsiaid osta kasutades perioodilisi investeerimisplaane või ostes neid otse raskuskeskusest.

SEC-i muudatuse kaudu

Järgmise viisina võime kasutada SEC-muudatuse protsessi. SEC-muudatus võimaldab investoritel osta LHV aktsiaid otse investeerimiskontol, ilma et peaksid kogu raha summaga tasuma. Sel viisil saab investor osta LHV aktsiaid väiksemate investeeringutega ja suurema turvalisusega.

LHV aktsiate vahendamine

Seda tüüpi ostmine on LHV-s väga levinud. Selleks peab ostja esmalt kindlaks tegema, kui palju raha tal on, et kulutada LHV aktsiasse. Kuluga tehtud otsused peavad olema teie individuaalsed ja te ei tohiks ainult teisi või internetis pakutud investeerimisnõuandeid tugineda.

Kasutades investeerimiskontot, on LHV aktsia ostmiseks kättesaadav ka internetipank. Peale sisselogimist internetipanka tuleb valida ‘Investeerimine’, seejärel ‘Aktsiad’.

Müümine LHV kaudu:

Samamoodi nagu aktsiate ostmiseks, saate kasutada sama meetodit ka müümiseks. LHV-s on aktsia müümise protsess väga sarnane ostuprotsessile.

Kui soovite müüa LHV aktsiaid, tuleb teil leida koht, kus saate oma aktsiad realiseerida. Enne müügiprotsessi alustamist tuleb läbi vaadata kaubitsemisraamistik, et näha, kas müük on kasulik ning kas on õige aeg müügiprotsessi alustamiseks.

Mida peaksid teadma enne LHV-s aktsiate ostmise alustamist

Enne kui hakkate oma raha paigutama, on oluline mõned punktid läbi mõelda:

Kui palju oled valmis riskima?

Aktsiate ostmisel võtab investor alati riski. Aktsiate ostmine on sõnaline leping, mis lisab väärtpaberit müüva ettevõtte aktsiatele või aktsionäridele teatud nõudmised. Nagu iga teine investeering, on aktsiate omamine riskantne. Enne otsuse tegemist mõelge hoolikalt aktsia ostmisega seotud riskidele.

Tutvuge LHV aktsiatega

Enne LHV aktsiate ostmist on oluline tutvuda ettevõtte teabega ning uurida aktsia hindade, ajaloo ja prognooside kohta.

Millega kaasneb LHV aktsiate omamise kuludega?

LHV aktsiate omamise kulud hõlmavad sellega seotud käibemaksu, pangavahendustasu ning osakute hoidmise tasu.

Kokkuvõte

LHV on usaldusväärne finantsasutus, mis pakub investoritele laia valikut investeerimisvõimalusi, sealhulgas aktsiate ostmine. Enne otsuse tegemist uurige põhjalikult nii ettevõtet kui ka tema kauplemisraamistikku. Ostmise ja müügi protsess LHV kaudu on väga lihtne ja sujuv, pank pakub väga sobivaid lahendusi investoritele, kes alustavad või tegelevad juba pikaajalise investeerimisega.