Nullkulu

Nullkulu

kuidas mõõta rehvimustri sügavust?

Kuidas mõõta rehvimustri sügavust

Rehv on üks auto kõige olulisemaid komponente ning seetõttu on väga oluline tagada nende korrapärane hooldus. Üks vajalik hooldustoiming on mõõta rehvimustrit – oluline detail, mida tihti eiratakse. Selles artiklis räägime sellest, miks rehvimustri sügavuse mõõtmine on oluline, kuidas seda õigesti teha ning kuidas tagada, et sinu rehvid oleksid alati ohutud.

Kuidas mõõta rehvimustri sügavust

Rehvimustrit tuleks mõõta regulaarselt, sest see aitab hoida auto ohutuna. Rehvimustri sügavus on oluline, sest see mõjutab rehvi haarduvust teepinnaga. Rehvimuster aitab vett eemaldada ja tagab parema haarduvuse teega. Tähtaegselt vahetatud rehvid kindlustavad pikema rehviteeninduse ja turvalisuse liiklemisel.

Rehvimustri sügavuse mõõtmiseks kasutatakse spetsiaalset vahendit, mida nimetatakse rehvimõõturiks. Kui sul ei ole kodus sellist vahendit, siis võid sõita rehvivahetusse, kus spetsialistid teevad seda sind aitavad.

Mis on rehvimõõtur?

Rehvimõõtur on seade, mida kasutatakse rehvimustri sügavuse mõõtmiseks. Seade koosneb spetsiaalsest sondist, mis sisestatakse rehvi eesmisesse osa ja mõõdab sügavust. Seadme mõõteskaalal näete, kui sügav on rehvimuster millimeetrites.

Kuidas mõõta rehvimustri sügavust?

Mõõtmine on üsna lihtne. Selleks peate järgima järgmisi samme:

Kontrollige rehvi tootja poolt määratud soovitatud minimaalset sügavust. Tavasõiduautode puhul on rehvimustri miinimumsügavus 1,6mm.

Kinnitage rehvimõõtur sond rehvi pinnale.

Laske sondil laskuda rehvi profiilisügavusesse.

Lugege mõõtetulemusi skaalal.

Kuidas tagada, et rehvid oleksid alati ohutud?

Rehvimustri sügavust tuleks kontrollida regulaarselt. Tihti ei pruugi rehvitöökojad seda piisavalt tegema.

Vahetage rehve regulaarselt. Tavaliselt peaksid rehvid kestma umbes 50,000-60,000 miili. Siiski tuleks rehve vahetada ka siis, kui need on kulunud alla minimaalse mustrisügavuse miinimumi.

Kontrollige rehvirõhku. Õige rõhk tagab pikema rehviteeninduse ja liiklemise ohutuse.

Vähendage sõidukiirust märjal teel. Kui tee on märg, võib rehvi haarduvus väheneda, seega peate oma sõidukiirust vähendama.

Kokkuvõte

Rehv on igapäevaelus oluline ja nõuab regulaarset hooldamist, sh rehvimuster. Rehvimuster mõjutab rehvi haarduvust teepinnaga, seega on selle mõõtmine, selle õigeaegne vahetamine ning muud abinõud olulised sõiduohutuse tagamiseks. Rehvimustri sügavuse mõõtmiseks võite kasutada spetsiaalset rehvimõõturit ning selle tulemused peaksid vastama tootja soovitatud minimaalsetele nõuetele.