Nullkulu

Nullkulu

kuidas mõõta velje aukude vahet?

Kuidas mõõta velje aukude vahet

Kui soovid autot iseseisvalt hooldada või vajad teavet erinevatele velgedele sobiva autorehvide leidmisel, siis on oluline mõõta velje aukude vahet õigesti. Kui oled velje välja valinud, tuleb veenduda, et see sobiks autosse, millele soovid selle paigaldada. Mõõtmise protsess võib tunduda pisut hirmutav, kuid sellest juhendist leiad vajalikud sammud ja näpunäited, kuidas seda õigesti teha.

Mis on velje aukude vahe?

Velje aukude vahe mõõdetakse veljel olevate avade vahel. See on kaugus ühest veljeavast teise. Ratta sobivuse kontrollimiseks peavad velgede ava suurvõre olema samasuguse suurusega ja nende omavaheline kaugus peab olema täpselt sama. Sobiva velje leidmiseks peab välja selgitama, milline on auto välja nägemiskomplekti läbimõõt (PCD) ja velje piilu (CB).

Vajalikud tööriistad

Velje aukude vahede mõõtmiseks on vaja spetsiaalseid tööriistu. Kui oled kodus, on neid kõiki võimalik leida enamikust autoremondipoodidest. Need tööriistad on selleks, et saaksid mõõta velje ava suurust ja nende vahekaugust.

Velje mõõtmine

Velje mõõtmine on üsna lihtne protsess, kuid tuleb läbi viia täpselt, et vältida hilisemaid probleeme. Mõõtmise ajal veendu, et oled ühendanud õige tööriista ja veendu, et see on kindlalt paigas.

Keskmine ava (CB) mõõtmine

Esimene asi, mida pead mõõtma, on velje keskmine ava. Seda nimetatakse ka keskel olevaks avaks või “CB-ks”. Seda mõõdetakse velje keskjoonelt, millest ulatuvad välja mitmed radiaaljooned, mis osutavad keskava asukohale. Kui oled seda leidnud, sisesta tööriist velje keskel asuvale augule ning mõõda selle läbimõõtu.

Poltide arv mõõtmine

See samm on mugav, kui soovid osta uusi velgi või kui vahetad välja vanad veljed. Poltide arvu mõõtmiseks pead mõõdulindiga või numbrilise kahvelmõõduga mõõtma kahe läbiva ava vahelise kauguse. Seejärel lihtsalt korda see number kahega, et saada poltide arv.

Valem velje suuruse kontrollimiseks

Velje mõõtmine on täpne, kuid vahel tuleb suurust ümber arvutada. Kui tead velje PCD-d ja CB-d, kuid aukude erinev suurus võib muuta vajalikuks velje avatavuse muutmise, siis on olemas valem, mille abil seda saab teha.
Velje suuruse kontrollimiseks kasutatakse tavaliselt järgmist valemit: Veljepärja diameeter (inches) = CB x 2 / 25,4.

Mõõtmistulemuste kasutamine

Kui oled kindlaks teinud oma velje suuruse, siis on aeg otsida sobivaid rehve. Rehvid peavad olema veljega sobivad, muidu võivad nad olla ebamugavad sõitmiseks ja kahjustada autot. Siit leiad teavet, millised rehvid sobivad teie konkreetsele veljele.

Järeldus

Kokkuvõtteks tuleb tõdeda, et velje mõõtmine on suhteliselt lihtne protsess, kuid see tuleb teha täpselt. Kõige lihtsam on mõõta velje CB-d ja poltide arvu. Kui oled teada saanud veokrite ratta mõõtmed, siis saad sobivad rehvid, mis sobivad suurusega ideaalselt. Kui sa oled mõõtmise protsessis ikka segaduses, siis on kõige parem lasta eksperdil seda teha, sest vigade tegemine võib põhjustada pikaajalisi probleeme ning vajalike varuosade ja rehvide otsimist.