Nullkulu

Nullkulu

kuidas webasto töötab?

Kuidas Webasto töötab: Üksikasjalik juhend

Webasto võib tunduda nagu võõras mõiste teile, kuid kui teie elus on tähtis soojus ja mugavus, siis on võimalik, et olete juba Webasto sõltlane. See on uimastav süsteem, mis aitab sadu tuhandeid juhte oma autosid ka kõige külmematel päevadel hubasena hoida. Webasto on täiesti automaatne mootori eelse jahutamise ja sisu soojendamise seade, mis tagab, et soojus ja õhu puhtus on optimaalsed.

Mis on Webasto?

Webasto on kaubamärk, mis tähistab soojuse tehnoloogilisi lahendusi. Webasto peamine valdkond on auto kütmise süsteemid, kuid ta arendab ka õhuvarustuse ja energiatootmise süsteeme. Sõidu ajal peab auto sisemine temperatuur olema mugav ja reguleeritav vastavalt juhi soovidele. Webasto süsteem tagab, et sõidukis valitseb alati täiuslik sisekliima, sest juht võib programmeerida temperatuuri ja küttekoormuse vastavalt tema vajadustele.

Kuidas Webasto toimib?

Webasto toimib väga lihtsalt. Pärast autost väljumist oodatakse teatud aega ning Webasto alustab mootori eelse jahutamist. Seejärel hakkab Webasto küttesüsteem tööle ning soojendab mootoriruumi ja sõitjate salongi. Kui juht naaseb auto juurde, on õues külm ja temperatuur autosalongis ideaalne.

Webasto töötab erinevatel viisidel – vajutades nuppu/käivitades mootori eelse soojenduse ajastatud programmi või vajutades samu nuppe, kuid mootor töötab. Ettevõte kasutab mitut erinevat tehnoloogiat, et tagada mugavus ja energiaefektiivsus, kuid enamik Webasto seadmeid töötab nii, et vajutades mingit nuppu süttib indikaatortuli ning pärast minutit või kahte tõmbab Webasto õhu salongi:

– Õhu kütte ventilaator
– Põlemiskamber
– Jahutusventilaator

Ülaltoodud Webasto kolmest komponendist kütavad õhku põleva kütuse ja elektrilise süütesüsteemi abil. Kui õhk on juba soe, siis kütmise tsükkel lõppeb ja salongi õhk reguleeritakse temperatuurile, mis on seatud juhi/kaassõitja taskust leitava kaugjuhtimispuldiga.

Webasto kasutamine

Webasto kasutamine on väga lihtne ja sõltub teie vajadustest. Enamik tänapäevaseid autosid on juba paigaldanud funktsiooni ettevõtte poolt, kuid mõnel juhul tuleb see eraldi lisaks osta ja seejärel autole panna. Peamised funktsioonid on järgmised:

– Salong ja eelsoojendus
– Mootori jahutamine
– Taimer

Salong ja eelsoojendus

Webasto saab programmeerida nii, et auto salong oleks eelnevalt soojendatud, kui olete valmis hommikuseks sõiduks või päevaks välja minema. See tähendab, et saate kodust lahkuda koos autosse paigutatud külmutatud jookidega, samal ajal kui auto on soojendatud +/-5 kraadi võrra vähemalt 20-30 minutit, sõltuvalt välisõhu temperatuurist.

Mootori jahutamine

Webasto pole ainult kütmise süsteem. See aitab ka mootorit kuidagi kahjustada väga madalates temperatuurides. Kui auto on soojendatud Webasto programmiga, siis jääksoojus võimaldab mootori jahedamana töötada. See võib pikendada mootori eluiga ja hoida ära tavaliste kahjustuste tekkimist.

Taimer

Webastol on ka sisseehitatud taimer, mis võimaldab teil programmeerida süsteemi, et see töötaks eelnevalt määratud aja jooksul päevast olenemata. Näiteks kui unustate lülitada Webasto sisse, siis saate hiljem programmeerida süsteemi, et see töötaks, kui te ära lähete, hoolimata sellest, mis ajahetkel see päev oli.

Kokkuvõte

Webasto on automaatne sõidukite soojendus- ja jahutussüsteem, mis aitab hoida sõidukis alati optimaalset sisekliimat. See aitab ka mootoreid tervena hoida ja pikendada nende eluiga. Webasto on lihtne kasutada ja saate selle ka eraldi paigaldada, kui see pole juba teie autos paigaldatud. Kõikidel juhtudel saate programmi kaudu sätete tegemiseks kasutada käepärast kaugjuhtimispulti. Webasto saab kasutada igal hooajal, kevadest sügiseni ja talvisel ajal.