Nullkulu

Nullkulu

kuidas lugeda kaloreid?

Kuidas lugeda kaloreid

Üks oluline osa tervisliku toitumise jälgimisel on kalorite lugemine. Kalorite lugemine annab oleku, milline on teie päevane toitainete kogus ja tagab teie kehale piisava toitumise. Selles artiklis anname teile mõned näpunäited ja nõuanded kalorite lugemise kohta, kuidas seda teha ja ka selle kasulikkuse kohta.

Mis on kalor ja miks neid lugeda

Esmalt tuleb mõista, mis on kalor. Kalorid on mõõtmiseenused toidus sisalduva energia arvutamiseks. Keha saab energiat erinevatest allikatest, näiteks rasvadest, süsivesikutest ja valkudest. Kui saate rohkem kaloreid kui keha vajab, siis säilitatakse need lisakaloritena kehas rasvana. Kui saate vähem kaloreid, kui keha vajab, siis kasutab keha oma rasvaenergiat.

Kalorite lugemise eesmärk on selgitada välja, kui palju kaloreid päevas vajate ja kui palju kaloreid saate toidust. Teades seda, saate teha otsuseid selle kohta, mida süüa ja kuidas keha toimib. Rakendades kalorite lugemise meetodit, saate hoida oma kaalu kontrolli all ja edendada üldist tervist.

Kui palju kaloreid päevas vajate

Kalorite arv, mida iga inimene päevas kulutab, sõltub mitmest tegurist, sealhulgas vanusest, kaalust, pikkusest ja füüsilisest aktiivsusest. Keskmiselt kulutavad mehed päevas umbes 2500-3000 kalorit, samal ajal kui naised kulutavad umbes 2000-2500 kalorit päevas.

Kalorite lugemise meetod

Kalorite lugemine võib tunduda tülikas, kuid see on tegelikult lihtne. Kõigepealt peate välja selgitama, kui palju kaloreid päevas kulutate. Selleks saate kasutada spetsiaalseid arvutuskalkulaatoreid. Arvutades oma kehamassiindeksit (KMI), saate teada, kui palju kaloreid päevas kulutate.

Järgmine samm on toidu kalorite lugemine. Kõik toit sisaldab kaloreid, nii et peate iga päev arvestama, kui palju kaloreid olete toidust saanud. Selleks saate kasutada toiduaine andmebaase, rakendusi ja toidupakenditel olevaid toiteavet.

Kui soovite süüa tervislikult ja hoida oma kaalu kontrolli all, on oluline jälgida, kui palju kaloreid iga päev tarbite.

Nõuanded kalorite lugemiseks

Kalorite lugemine võib olla tülikas, kuid on olemas mõned nõuanded, mis muudavad selle protsessi lihtsamaks. Nendeks nõuanneteks on:

Hoidke märkmikku, kuhu kirjutada päeva jooksul tarbitud kalorid.

Arvutage päeva esimeses pooles oma kavandatud kaloritarbimine, et kohandada oma toitumist, kui see on vajalik.

Joo piisavalt vett, sest see aitab kõhtu täita ja vähendada näljatunnet.

Planeerige oma söögikorrad ette, et vältida tarbetuid suupisteid.

Hoidke tervislikke suupisteid käepärast, näiteks köögivilju ja puuvilju.

Kasutage väikseid taldrikuid ja asetage toit kõrge serva külge, et luua optiline illusioon võimsast toidukorrast.

Lugege toidutootepakettide sildid hoolikalt läbi ja hinnake portsjonite suurust.

Kaaluge toitu. See annab täpsema teabe toidukorvi kalorite kohta.

Kasutage toidu kaloriarvestus rakendusi, mis võivad saada palju kasulikku teavet.

Kokkuvõte

Kokkuvõtteks võib öelda, et kalorite lugemine on oluline osa tervisliku toitumise ja kehakaalu kontrollimise jälgimisel. Selle meetodi abil saate arvutada päevase kalorite tarbimise ja teha teadmistepõhiseid otsuseid oma dieedi ja toitumise kohta. Järgides mõningaid näpunäiteid, saate kalorite lugemise protsessi lihtsustada ja tagada oma kehale piisava toitumise.