Nullkulu

Nullkulu

kuidas lugeda e raamatut?

Kuidas lugeda e-raamatut

E-raamatud on praegusel ajal väga populaarsed ning samaaegselt ka mugavad, kuna neid on võimalik lugeda erinevatelt seadmetelt ning veebist saab neid kergesti osta. Kuidas aga e-raamatut lugeda ning millised on selle eelised? Siin artiklis tutvustamegi seda!

Mis on e-raamat?

E-raamat on digitaalne versioon tavalisest raamatust. E-raamatuid on võimalik lugeda erinevatelt seadmetelt nagu nutitelefon, tahvelarvuti või sülearvuti.

E-raamatud on eriti populaarsed reisil olles, sest nad võtavad palju vähem ruumi kui paberiraamat. Lisaks on neid kergem käsitleda ja hoida käes.

Kust osta e-raamatuid?

E-raamatuid on võimalik osta erinevatelt veebilehtedelt nagu Amazon, Kobo või Google Play Books. Enamus veebilehti võimaldavad e-raamatuid osta kas tervenisti või välja rentida.

Kuidas lugeda e-raamatuid?

E-raamatuid saab lugeda erinevate seadmete kaudu. Näiteks võid tõmmata e-raamatu oma nutitelefoni, tahvelarvutisse ega pead seda tegema ainult oma sülearvutist.

Teine võimalus on kasutada spetsiaalset lugerit nagu Amazon Kindle, Kobo või Nook. Need seadmed on loodud e-raamatute lugemiseks ja neil on mitmeid lisavõimalusi nagu näiteks mugavuse huvides erinevate fondide kasutamine.

E-raamatu lugemine tahvelarvutist

Kui soovite e-raamatut lugeda tahvelarvutist, peate esmalt alla laadima rakenduse, mille abil saate e-raamatut lugeda. Üks populaarsemaid rakendusi on näiteks Adobe Digital Editions, mis on saadaval nii iOS kui ka Android seadmetele.

Loodud on ka palju teisi rakendusi, kuid Adobe Digital Editions on kindlasti üks paremaid lahendusi. Programm pakub kliendile palju võimalusi raamatute kategooriate valimiseks, kohandamiseks ja vähemate seadistamisvõimaluste abil. Lisaks on selle liides lihtne ja mõistlik.

E-raamatute eelised

Üks peamisi e-raamatute eeliseid paberiraamatute ees on nende mugavus. E-raamatud NSM olemas kõiges suurustes ning neid on võimalik salvestada erinevatesse seadmetesse. Lisaks võta e-raamatut turvaliselt salvestada veebis, mis tähendab et see ei võta üldse midagi Füüsilises ruumis.

Raha kokkuhoid

Paberiraamatud võivad olla kallid ja nende saamine võib võtta kaua aega. E-raamatuid saab aga osta kohe ning tihtipeale on need ka odavamad. Lisaks saab e-raamatuid ka laenutada, seega kui te pole kindel, kas soovite raamatut osta või mitte, on see sama mugav kui raamatukogus käimine.

Lugemise mugavus

E-raamatud on mugavad just selles osas, et need võtavad palju vähem ruumi. E-raamatuid on mõnus käes hoida ning lugeda, kuna nende kaalujaotus on ühtlasem kui tavalistel raamatutel. Lisaks saab teksti suurust, värvi ja fonditüüpi vastavalt soovile muuta.

E-raamatu kaasaskantavus

E-raamatuid võib kaasas kanda nii palju kui tahad, kuna need ei võta tavapärastest raamatutest eriti palju ruumi ja näiteks 1000 e-raamatut mahub kergesti sülearvuti kõvakettale. Reisides võib keelatud olla paljud esemed, sealhulgas rasked ja mahukad raamatud, kuid e-raamat on reisidel igal ajahetkel kerge ja kenasti hoiustatud.

Keskkonnasõbralik valik

E-raamatud on palju keskkonnasõbralikum valik kui paberiraamatud, kuna paber valmistatakse sageli puudest ning seda saab uuesti ümbertöödelda ning valmistada besstaatiline ja mugavam materjal.

Kokkuvõte

Kokkuvõtteks võib öelda, et e-raamatuid on lihtne lugeda ning neil on mitmeid eeliseid tavapäraste raamatute ees. Need on mugavad, kaasaskantavad, võtavad vähem ruumi ning on ka keskkonnahoidlikum valik. Kui pole üldse proovinud lugeda e-raamatut, on nüüd õige aeg seda teha!