Nullkulu

Nullkulu

kuidas leida suveks tööd?

Kuidas leida suveks tööd

Ükskõik, kas olete õpilane, tudeng või olete oma karjääris uues faasis, on suvine töö leidmine sageli väljakutse. Tööandjad ootavad töökogemust, kuid kuidas seda saada, kui kogemus puudub? Kuidas leida õige töökoht ja teha enesetutvust, et selleks valitud kohta tööle saada?

Selles artiklis käsitleme üksikasjalikult suvise töö otsimist. Anname nõu, kuidas koostada atraktiivset CV-d, mis tagab töövestluse kutse, räägime edukatest tööotsingustrateegiatest ning kirjeldame, millised on head võimalused suvetöö leidmiseks.

Alusta oma CV-st

Kui olete huvitatud suvetööst, koostage esmalt oma CV. Tööandjad hindavad kogemust ja võimaluse korral ka oskusi ja haridust. Kuid kui olete alles alustav tööotsija, on oluline esile tõsta oma saavutused ja võimekus, mida olete seni näidanud.

Ärge kartke rõhutada ka oma vabatahtlikku tegevust või hobisid, mis eeldavad organisatsiooni, tõsidust ja pühendumust. Tööandjad hindavad seda sageli kõrgelt.

Üldiselt peaks alaealiste töötamiseks mõeldud CV olema lühike, teiste seas silmapaistev ning sisaldama järgmist:

– Sinu nimi, aadress, telefon ja e-post;
– Esmamulje, kus kasutate 1-2 lauset, et tutvustada ennast ja oma tausta;
– Akadeemiline taust ();
– Töökogemus või vabatahtlik tegevus, mida olete seni teinud või sinu hobid ja huvid;
– Erialased oskused, mis võivad tööandjale huvi pakkuda (MS Office, tundlikkus, meeskonnatöö);
– Soovitusi (kui nad on saadaval) ning
– Lõpetuseks tänukiri ja isiklik allkiri.

Kus leida suvisi töökohti

Enne kui hakatakse omale tööd otsima, tuleb välja selgitada, millised võimalused on saadaval. Sel eesmärgil saavad väga kasulikuks erinevad tööportaalid, mis pakuvad laias valikus võimalusi. Eesti tööportaalidest on olemas näiteks CV Keskus, CV.ee, tööpakkumised või töötukassa lehekülg.

Samuti on kasulik vaadata üle lehed, mis pakuvad freelance tööd ning sa oled lihtsalt kehvemal ajal kodus, aga tead, et järgmine projekt, mida teha või väljakutse, mis sobib sinu kvalifikatsiooniga, pole kaugel. Võite proovida ka kontakti saada sõpradega, kes juba töötavad ettevõttes, kus võiks suvel olla vabu kohti.

Tänapäeval on ka tööandjatel suurepärane võimalus otsida aktiivselt potentsiaalseid töötajaid veebifoorumites või sotsiaalmeedias.

Ededakad tööotsingustrateegiad

– Võta endale kohe tööotsimise proaktiivne suhtumine, mõtle enne neid, kes tähelepanu juba pälvinud on ning mitte sellele, mis juhtub, kui sind ei võeta tööle.
– Tööotsingute ajal hoia lähikondlastega kontaktis, et saada nii sotsiaalset kui psühholoogilist tuge.
– Kui jääd ära ühest tööpakkumisest, siis see ei tähenda, et sul midagi viga oleks. Ära lase end heidutada ning jätka oma positiivset suhtumist enda kanditatuuridesse.
– Enamikul tööandjatel on rohkem kui üks kandidaat, kelle seast valida ning seetõttu võib võtta aega enne, kui selgub kasutusele võtmise või töökoha pakkumise otsus.
– Kui keegi teeb su tööotsinguid raskeks, ära lase endale pahameelt tekitada. Hoia viisakat tooni ning näita üles meelekindlust ja usku endasse.

Millised on head suvitöö pakkumised?

Sobivate suvetööde valik on lai ning hormonidest ussisõlme keeratud õpilase jaoks on umbrohi soovitatav leida. Kuigi töötamine poes ja kaupluses mõjutavad palju suhtumist klientidesse ja elusse riiulitel, tundub see võttes teistmoodi ägedana just näiteks restoraniametnikuna, kel ka nautida toidutoomise ja toitlustamise protsessi ning ka otse suhtlemist klientidega.

Teised võimalused on:

– Raamatukoguhoidja – see töö eeldab korrapärasust, korralduslikkust, süsteemsust ja suhtlemisoskust.
– Hotelliteenindaja – näitab, et sa töötad nii tekstiilis kui ka toitlustuses. Hotellid on läbi suve tavaliselt suure töökoormusega, seega on sellise tööleidmine mõnevõrra lihtsam kui mõned teised.
– Vaba aja veetmise töötaja – kui sulle meeldib lastega tegeleda, siis on see valik kindel. Saate radasid viia tervisemajadesse, laste praktilised töötubadesse oskusi õpetama, samuti pidavatekoolitust edasi andma.

Loodan, et see artikkel andis teile vajaliku teabe, et leida suveks tööd. Teadlik juhitud otsing, kogemus ja enesedistsipliin võivad aidata teil leida õige võimaluse. Õppige nappust kokku hoidma ja pingutage selle nimel, et kogu suveks oleks töö olemas, realiseerige oma ambitsioone, kasvatage eduelamusi ning saane kogemusi. Kõike head!