Nullkulu

Nullkulu

kuidas leida sponsoreid?

Kuidas leida sponsoreid

Kui oled ettevõtja, spordiklubi liige või ühenduse juht, siis oled kindlasti kokku puutunud vajadusega leida sponsoreid. Sponsoreid on vaja, et korraldada suuremaid üritusi, katta kulud ja toetada tegevusi. Selleks, et leida endale sobivaid sponsoreid, on vaja teada, kuidas neid leida. Selles artiklis selgitame, kuidas leida sponsoreid ja milliseid samme selleks teha.

Defineeri oma eesmärk ja sihtgrupp
Enne kui hakkad sponsoreid otsima, tuleb defineerida oma eesmärk ja sihtgrupp. Mis on sinu ettevõtte eesmärk? Kellele see suunatud on? Milliseid sündmusi või tegevusi soovid sponsoreerida? Kui oled selle selgeks teinud, on lihtsam leida võimalikke sponsoreid.

Tee uurimustööd ja vali välja sobivad föderatsioonid ja ettevõtted
Sobivate sponsoreid leidmine nõuab uurimustööd. Otsi erinevaid föderatsioone, ettevõtteid ja organisatsioone, kes võiksid sinu ettevõtmist toetada. Vaata ka, millised sündmused või tegevused sarnaste organisatsioonide poolt on olnud edukad. Mõtle, millised organisatsioonid võiksid olla sinu ettevõtmisel kaasatud.

Koosta ettepanek ja kommunikeeri sponsoriga
Kui oled sobiva sponsori leidnud, koosta ettepanek. Anna sellest teada sponsoriga, esita oma ettevõtmise ja selgita, kuidas sponsori panus sellele võiksid kaasa aidata. Ole selge ja konkreetne oma ettepanekus, et sponsori on lihtsam mõista, millega tegeled.

Loo usaldusväärne suhe sponsoriga
Kui oled sponsori leidnud, on oluline luua usaldusväärne suhe. Kui sponsoriga koostööd teed, siis küsi tagasisidet ja pea temaga regulaarselt kontakti. Ära unusta sponsoreid tänada ja suhtle nendega ka pärast sündmust või projekti lõppu.

Järgi sponsori nõudeid
Kui sponsoreid on toonud oma panuse, ole tähelepanelik nende nõudeid järgida. Näiteks võib sponsor panna paika teatud logo kasutamise või nõuda mingil moel ettevõtmises osalemist. Jälgi sponsori juhiseid, et jätkata positiivset koostööd.

Kokkuvõtteks võib öelda, et leida sobivaid sponsoreid on võimalik, kuid nõuab mõningast tööd. Oluline on defineerida oma eesmärk ja sihtgrupp, viia läbi uurimustöö, koostada ettepanek, luua usaldusväärne suhe sponsoriga ja järgida nende nõudeid. Loodetavasti aitavad need viis sammu leida sobivaid sponsoreid ja alustada edukat koostööd.