Nullkulu

Nullkulu

kuidas leida motivatsiooni?

Kuidas leida motivatsiooni?

Ükskõik, kas oled õpilane, spordientusiast või ettevõtja, motivatsiooni leidmine ja säilitamine on oluline. Motivatsioon aitab sul tegeleda sinu ees seisvate väljakutsetega ning peletab laisad mõtted eemale.

Kuidas need motivatsioonikillud aga leida? Siin on mõned lihtsad, kuid tõhusad viisid, mis võivad sul aidata!

Leida eeskujusid

Hea viis, kuidas leida motivatsiooni, on vaadata üles erinevatele eeskujudele. See võib olla keegi, kes on juba saavutanud sinu soovitava eesmärgi, või keegi, kes on lihtsalt väga tubli samas asjas, milleski sina sihtrühmana oled. Näiteks kui soovid olla tervislikum, otsi inspiratsiooni suurte fitnessguru käest, või teiste sama eesmärgiga inimeste pealt. Nende edulood võivad sul abiks olla ja ka see, et nad jätavad endast mulje spordiässast.

Pane eesmärgid paika ja jälgime nende täitmist

Eesmärkide seadmine on oluline igas valdkonnas, sest see annab vaate sellest, kuhu sa tahad jõuda. Eriti aitab see motivatsiooni leidmisel – teades, et tegeled millegagi, mille tulemust näed hiljem oma elus. Kui oled paika pannud endale eesmärgi, ole järjepidev ning püüa seda täitmise poole liikuda iga päev. Pärast päeva lõppu analüüsi, kas sa jäid oma arengus graafikusse või mitte ning ära unusta ka, et iga väike edusamm loeb selle eesmärgi saavutamisel.

Vaata olukorda teisest vaatenurgast

Kui oled silmitsi mingi väljakutsega, mis sind tumestab ja mõtlema paneb, proovi seda olukorda hoopis teisest vaatenurgast vaadata. Kui sisendid kogu aeg samu tulemusi, tähendab see allaandmist. Kas sa pole liiga kõrgel oma lati poole oma unistustes ja unistad liiga suurelt? Või kas sa saaksid endale paremat lubada, kui oleksid järjekindel ja võtaksid eesmärki paar korda väiksemaks? Vaadates olukorda positiivsest nurgast, saad vaatavat meelt, mis aitab tõesti seista oma eesmärkide täitmise juures.

Anna endale lubadusi ja autasu

Kui teed midagi, mis sind rõõmustab ja protsess on positiivse tulemuse suunal, anna endale lubadusi ning luba endale ka preemiad, kui lepitud tingimused täidetud saavad. See viib nii tähtaegade saavutamise kui ka eesmärkide täitmisele lähemale.

Ole enda suhtes lugupidav

Sinu meeleolu ja enesehinnang mängivad suurt rolli motivatsiooni leidmisel. Alles siis, kui oled endaga rahul ja tunned endast hästi, oled suuteline tõesti rasketes olukordades juurde panema. Seega, hoia oma enesehinnang kõrgel, ole positiivne ning pea meeles, et sa oled võimelised palju rohkemaks, kui arvad.

Kokkuvõte

Seega, otsides motivatsiooni, väldi stressirohkeid olukordi, loo enda jaoks selged eesmärgid, leia endale inspiratsiooni pakkuvaid inimesi, võta töö lõpetamiseks aega ja anna endale kingitusi läbituks saades. Sinu edu sõltub sellest, kui palju sa ennast nende nõuannete järgi paika paned ja oma elu erinevaid valdkondi ise mõtestad. Ilma valikuta pole ka töökust ega motivatsiooni.

Kuidas leida motivatsiooni? Ole järjepidev ja valmis pingutama üle oma arvamuse väljuvates valdkondades. Nagu kõiges elus, kehtib ka siin – tulemuste nimel tuleb rügada ja see ei tule kunagi ilma enesearendamise, pingutamise ja teiste nõuannete kasutamiseta. Teed kord samuti või siis iseendid andmata, võivad sind tänase päevani tarvitades tuua saavutatud eesmärkide juurde, mis ehk kätkevad rohkemgi kui lihtsalt kauguseni jõudmist.