Nullkulu

Nullkulu

kuidas kulda ära tunda?

Kuidas kulda ära tunda

Tere tulemast meie artiklisse kuidas kulda ära tunda. Kui olete kunagi mõelnud kuldmünte või -ehteid soetada, on oluline olla teadlik kuldehtede turvalisest äratundmisest. Kuldkingitused võivad olla näiliselt väga võluvad ja ahvatlevad, kuid võivad ka väga kalliks saada, kui nende autentsust ei ole õigesti tuvastatud. Selles artiklis anname ülevaate kuldehtedest, kuidas kulda ära tunda, kuidas seda teha ja mida jälgida.

Mis on kuld?
Kuld on metall, mis on olnud inimeste tähelepanu all juba tuhandeid aastaid. Selle alkeemiline sümbol on Au (ladina keeles Aurum) ja see on teadaolevalt üks vanemaid tuntud metalle. 99.9% kvaliteediga puhast kulda peetakse kõige väärtuslikumaks kuldmaterjaliks. Kulla leidmiseks on kaevandused, mis võivad sisaldada erinevaid väärtuslikke elemente. Enamik kaevandatud kulda kasutatakse kitseesemete sees, kuid kulda kasutatakse ka ehtede jaoks.

Kuidas kulda ära tunda?
Kuldehted võivad olla erineva kvaliteediga ja neid võib müüa erinevatel hindadel. Kuidas saate siis aru, kas kulda on võltsitud? Kontrollige dokumente, mis on teie kauba juurde lisatud, sealhulgas sertifikaati, kaalumist, kahtlustavate piltide tõendusi ja muid atribuute. Kui dokumente pole, on siin mõned märgid, mida võltsitud kuldehetest eristada:

Kulla värv: Kulla kollakas värv on säravam, puhastum ja vaskpõhine ning võib olla kergelt hallikas. Reeglina võidakse võltskullaga segada teisi materjale, et jäljendada kuldset värvi, kuid kulda ära tundes on oluline värvierinevusi märgata.

Kaalu erinevused: Auhinnalistel asjadel on kaalu märkimisväärne ja võimalik, et kaalu mõõtmisest ja kaalumisest tuleb tehingu lõpetamisel nõuda kviitungit. Kui midagi tundub kaalumisel olevat vale, proovige seda ka enam kui korra kaaluda.

Hinnalogistika: Kulla hind on kohalike turgude ja millega toode sinna jõudis, määravad raha väärtuse. Kui kaupmehel on odavama kuldmüügi ajal mõne kuldmaterjali müük väga kallis, kollitab teid, et tegemist on võltsitud asjadega. Alati veenduge, et hind sobiks.

Kvaliteet: Kulda saab kergesti kriimustada ja jäljendada. Reeglina on kuldehted kaetud kroomiga, et anda neile värvierinevus, kuid see võib mõjutada nende kvaliteeti. Kui kuldehted koorikuliseks muutuvad, on tõenäoliselt tegemist võltsitud materjaliga.

Ehtsuse tõend: Kulla tõeline väärtus võib olla keeruline kindlaks teha. Sertifikaadid võivad aidata, kuid võltsitud sertifikaadid on viimasel ajal avastatud ja võivad olla väga usutavad. Kuidas saate siis kulla tõelist väärtust tuvastada? Malelaud on võib-olla parim tööriist, et hindade ja tõelise väärtuse vahel võrrelda. Kui kulda on müüdud odavama kulla hinnaga, on see tõenäoliselt võltsitud materjal.

Kokkuvõte
Kokkuvõttes on kuldehte turvaline äratundmine oluline, kui soovite ehtsaid kuldehteid hankida. Kuldehe ostul on vaja dokumente, kaaluminetlusi ja teisi tõendeid, mida tuleks kontrollida. Samuti peaksite olema ettevaatlik ehtede värvierinevuste, juhtumite kaalu ja kvaliteedi suhtes. Kui olete mõnda neist rikkonud, on tõenäoline, et teie kuldehted on võltsitud.