Nullkulu

Nullkulu

kuidas kududa mütsi?

Kuidas kududa mütsi: Lihtne juhendamine

Mütsi kudumine võib tunduda algselt hirmutav, kuid tegelikult on see üsna lihtne ja meelelahutuslik protsess. Kui soovid õppida, kuidas kududa mütsi, siis oled õiges kohas. Selles artiklis jagame teiega kõike olulist teadmist, mida peate teadma, et alustada oma mütsikudumise projektiga.

Valige sobiv lõng ja varras.

Alustuseks peate valima lõnga ja varraste suuruse, mis vastavad teie valitud mustrile. Mütsi jaoks kasutatakse tavaliselt villast või akrüülist lõnga. Jämedam lõng annab tihedama tekstuuriga mütsi ja täpse koetiheduse jaoks võib kasutada pisut peenemat lõnga. Varraste suuruse määramiseks võite vajadusel välja õppida, kui palju silmuseid avatud saate teha 10 cm lõngaga. Oluline on veenduda, et varras sobiks lõngaga hästi kokku.

Valige mütsi kudumise muster.

Muster on kõige olulisem osa mütsi kudumisel. Mustrite valida on palju ja kõige lihtsam viis on valida muster oma oskuste tasemele vastavalt. Kõige lihtsam muster on külg-külg (lihtne alusmuster, millele järgneb 1 parempoolne, 1 tagurpidi kudumine jne). Täpsema mustri valimine võib olla keerulisem, kuid Internet ja kudumisajakirjad pakuvad laias valikus mustreid.

Alustage mütsi kudumisega.

Kui olete otsustanud lõnga ja mustreid, võite alustada mütsi kudumisega. Tavaliselt algab mütsi kudumine ühest servast ja seejärel kootakse ümber mütsi. Alustuseks tuleb avada piisav arv silmuseid, et müts ümber kududa. Silmuste arv varieerub suuruse ja mustri järgi, kuid tavaliselt on vaja keskmiselt 80-100 silmust.

Jätkake mütsi kudumist.

Pärast silmuste avamist tuleb jätkata mustri järgimist. Kui olete kudumise keskel, võib teil tekkida vajadus lisada vähemalt üks lisasilmus iga tagantjärele ridade järel, et valmistoode oleks ühtlasema kujuga.

Lõpetage mütsi kudumine.

Kui olete jõudnud mütsi ülemisse serva, peate lõpetama kudumise. See hõlmab tavaliselt silmuste järk-järgulist kinnisidumist, kasutades nõela ja lõnga. Kinniside võib lõpetada ka vibraatoriga, kus saate lõnga viimiseks mütsi sisse keerata ja kinnitada. Pärast silmuste kinnisidumist tuleb lõnga lõpetamiseks otsad tükeldada.

Alustage mütsi kaunistamist.

Nüüd võite hakata oma mütsi kaunistama. Selleks saab kasutada erinevaid dekoratiivseid elemente nagu karusnahk, pompon või helmed. Kaunistused tuleks alati lisada pärast mütsi kudumist, et tagada, et need oleksid kindlalt kinnitatud.

Järeldus

Mütsi kudumine ei ole midagi keerulist. Kui olete valinud õige lõnga, sobiva varraste suuruse ja õige mustri ning järginud õiget kudumistehnikat, on tulemuseks kindlasti ilus müts. Selle juhendi abil saate alustada oma mütsikudumise projekti ja kududa endale või kellelegi armsale inimesele kena soojenduse külmemateks päevadeks.