Nullkulu

Nullkulu

kuidas teha mütsi tutti?

Kuidas teha mütsi tutti: Nõuanded ja juhised

Võib tunduda lihtne, kuid mütsi tuti valmistamine võib mõnikord olla väljakutse. Kui te ei tea, kuidas seda õigesti teha, siis võib see olla üsna tülikas ülesanne. Õnneks on siin mõned nõuanded ja juhised, mis aitavad teil luua täiusliku mütsi tuti.

Valige sobiv lõng

Mütsi tuti loomiseks on vaja kindlat tüüpi lõnga. Soovitatav on valida karusnaha- või moherõngas. Need lõngad on pehmed ja kohevad ning sobivad ideaalselt mütsi tuti loomiseks.

Tehke punutis

Mütsi tuti aluseks on väike punutis. Punutis valmistatakse kolmest lõngajooksust. Võtke endale sobiv kogus lõnga ja jagage see kolmeks. Seejärel punuge need omavahel läbi. Kui olete valmis, võtke tugev niit ja siduge punutise otsad kokku.

Loo tuti alus

Nüüd, kui teil on punutis valmis, on aeg teha tuti alus. Selleks võtke sobiva suurusega paberist ring ja keerake see kokku. Kinnitage punutise otsad paberirõngale, kasutades tugevaid niite. Seejärel lõigake paberirõngas välja.

Kinnitage tuti karvad

Paberirõnga külge kinnitatakse nüüd lõngajooksud. Kinnitamiseks võetakse karvade otsast umbes 15-20 cm lõnga ning asetatakse see nii, et karvad jäävad rõnga sissepoole ja lõng otsast välja ulatub. Korda seda protsessi kuni ring on täis.

Lõigake ja viimistlege

Kui olete kõik karvad rõngale kinnitanud, lõigake karvade otsad ära ja lõigake sissepoole jäävast lõngast keskelt lõigatud joone äärest mööda, et moodustada voldid. Tuti viimistleks lõigatud joones olev lõng, mis jääb tuti külge, ja sellest tehtud lips.

Kinnitage tuti mütsile

Nüüd, kui teie tuti on valmis, on aeg see mütsile kinnitada. Kinnitamiseks võite kasutada tugevat niiti või teha keermest. Valige sobiv koht mütsil ja kinnitage tuti otsad mütsile.

KOKKUVÕTE

Mütsi tuti valmistamine võib tunduda keeruline, kuid õigete materjalide ja nõuetekohase juhendamise abil saate seda teha ilma probleemideta. Pea meeles, et valite sobiva lõnga, teete punutise, loote tuti aluse, kinnitate karvad, lõigate ja viimistleks ning kinnitate tuti mütsile. Kui järgite neid nõuandeid ja juhiseid, saate oma mütsile lisada isikupära ja ilusat aktsenti.