Nullkulu

Nullkulu

kuidas koostada cv?

Kuidas koostada CV: Tööotsimise teejuht juunioritele

Kui otsid oma esimest töökohta või seisad silmitsi karjääri muutmisega, siis võib CV kirjutamine olla tõeline väljakutse. Kuidas oma kogemusi edukalt esile tuua, kuidas rõhutada oma oskusi ja teadmisi, et eristuda teistest taotlejatest? Selles artiklis tutvustamegi sulle olulisi samme, mida peaksid CV koostamisel järgima.

Tööpakkumise analüüs ja personaliseeritud CV

Enne kui alustad enda CV koostamisega, tuleb sul leida sobivad tööpakkumised. Seejärel tuleb hoolikalt lugeda nende nõudmisi ja soovitusi ning analüüsida, millised on nende ootused sobiva kandidaadi suhtes. Seejärel saad personaliseerida enda CV selliselt, et see vastaks sobiva kandidaadi kriteeriumitele.

Kontaktandmete esitamine

Alustada tuleks enda CV koostamist kontaktandmete esitamisega. Kirjuta üles oma täisnimi, kaasaegne foto, telefoninumber ja emaili aadress. Kindlasti peaks kaasaegsel CV-l olema ka LinkedIni profiili link.

Isiklik profiil

Isiklik profiil on üks olulisemaid aspekte CV loomisel. Selles osas saad oma tugevusi tõestada ja kinnitada tööandjale oma sobivust. Kirjuta lühidalt, kes sa oled ja miks sind just sellele kohale sobivaks kandidaadiks peetakse. Siinkohal peaks kasutama aktiivset keelekasutust, et sind eristada ning selgelt väljendada oma soovid ja eesmärgid.

Hariduslugu

Hariduslugu on oluline osa CV-st, kuna annab ülevaate sinu teadmistest ja oskustest. Kirjuta üles oma kõrgharidus, keskharidus ning muud olulised kursused. Oluline on kirjeldada ka õpitud eriala ning lõpetatud koolide ja kursuste nimesid.

Töökogemus

Töökogemus on veel üks oluline osa CV-st. Siin tuleks kirjeldada kõiki varasemaid töökohti, alustades viimasest. Oluline on töö kirjeldus ja töökohal kasutatud oskuste kirjeldus. Siin tasub mainida ka saavutusi, väljakutseid ning tulemusi, mida oled töökohal saavutanud.

Oskused ja hobid

Oskused, võimed ja hobid on need, mis tavapärasiselt tööandjaid kõige rohkem huvitavad, kuna see annab aimu sellest, mida sa reaalselt suudad. Näiteks kui oled hea inglise keele oskaja, siis kirjuta see kindlasti välja. Samuti tasub siin välja tuua ka tarkvaraprogrammide kasutamise oskus ja keelteoskus. Hobide osas tasub välja tuua tegevused, mis rõhutavad sinu ettevõtlikku poolt ning mis annavad edasi sinu huvide spektrit.

CV disain

CV disain on oluline, sest alguses peaks silm puhkama CV väljanägemisest. Siin on oluline lähtuda sellest, millises tööst lähed enda CV kasutama. Kui töökoht on loov või IT valdkonnas, võib mängulisem disain sobida paremini. Samuti peaks jälgima, et CV oleks ülevaatlik ja kergesti loetav. Kindlasti peaks jälgima, et CV teksti suurus oleks loetav ning sobivalt suuresti.

Kokkuvõtteks, kui pädevat CV-d vaja on, tuleks veel üle korrata järgmised sammud:
Tutvuda tööpakkumistega ja personaliseerida enda CV
Esitada oma kontaktandmed
Kirjeldada isiklik profiil
Kirjeldada enda hariduslugu
Kirjeldada varasemat töökogemust
Oskuste, võimete ja hobide kirjeldamine
CV disaini valik

Tööotsimine võib olla keeruline protsess, kuid korralikult koostatud CV võib olla selle oluline võti. Loodetavasti aitas see artikkel selgitada, kuidas koostada CV-d ning oma kogemusi ja oskusi võimalikult hästi esile tuua.