Nullkulu

Nullkulu

kuidas kirjutada ümbrikule?

Kuidas kirjutada ümbrikule

Kas oled kunagi olnud olukorras, kus pead saatma tähtsa kirja, kuid ei oska ümbrikule õigesti aadressi kirjutada? Ära muretse, siin on mõned näpunäited selle kohta, kuidas kirjutada ümbrikule nii, et see jõuaks kindlasti õige aadressini.

Kasuta õiget formaati
Enne kui hakkad ümbrikule midagi kirjutama, tuleb kindlaks teha õige formaat. Ümbrikud võivad olla erineva suuruse, värvi ja tüübiga. Kuid kõige olulisem on kasutada standardset formaati, mis vastab postiteenuse tingimustele. Üldjuhul on tavapärastel ümbrikutel pikkus 22,8 cm ja laius 11,4 cm.

Kontrolli õiget vormi
Õige formaadi järgi valitud ümbrikule tuleb lisada vastavalt postiteenuste nõuetele ka aadressi vorm, mis on kohandatud vastavalt aadressi asukohale ja postitamise eesmärgile. Kui tead, millisele regioonile aadres hakkad kirja saatma, siis leia internetist õige vorm ja kasuta seda.

Kasuta õiget fonti ja suurust
Kui oled saanud teada sobiva vormingu ja aadressi formaadi, võid alustada ümbrikule kirjutamisega. Selleks on hea kasutada võimalikult täpset ja selgelt loetavat fonti. Kõige sagedamini kasutatakse Times New Roman, Arial või Verdana fonti. Kirjutamisel peaks kasutama sobivat suurust, et tekst oleks selgelt loetav. Soovitatav suurus on 12 punkti.

Kasuta õiget stiili
On väga oluline, et grammatika ja õigekiri oleksid korrektsed. Valesti kirjutatud aadress võib rangete postiteenuste tingimuste tõttu tagastada kirja saatjale või viia kirja hoopis vale aadressi juurde. Seepärast peab aadressi kirjutamisel olema tähelepanelik ning kontrollima nende õigsust enne postitamist.

Kasuta tindipalli
Kasutades tindipalli vajutad aadressi kindlasti selgelt ja loetavalt ümbrikule. Harilik jäätuvale tindiga marker või pliiats kirjutab ära kleepsul või laseb ümbriku tugevalt kokku, mille tulemusena võib postiteenuste jooksul jääda aadress loetamatuks.

Pane ümbrikule tagastuse aadress
Kui juhtub, et aadressi sisestamine valesti või kirjakast ei ole õige, tagastatakse ümbrik sellele aadressile. Veendumaks, et ümbrikule tagastatakse liigutatud kirjad ka sellises olukorras, võib maksta väikese täiendava summa, et lisada “tagasisaatmise aadress” ümbrikule. Juhul, kui ümbrik pole jõudnud mulle tagastus, siis kostab seda saajalt.

Kokkuvõte
Ehkki kirjutasime palju detaile selle kohta, kuidas kirjutada ümbrikule, see tegelikult on lihtne tegevus. Järgides ülaltoodud juhiseid ja kasutades standardset ümbrikku, mida postiteenused aktsepteerivad, saate saata edukalt oma kirja. Oluline märkus on see, et kui otsustad kasutada tagasisaatmise aadressi, soovitame selle ka õigesti kirjutada.

Loodame, et need nõuanded aitasid sind kirjutada ümbrikule õigesti. Soovime sulle lahket ja probleemivaba kirjutamist!