Nullkulu

Nullkulu

kuidas kirjutada ümbrikule aadressi?

Kuidas kirjutada ümbrikule aadressi?

Ümbrikule aadressi kirjutamine võib tunduda tavalise igapäevase tegevusena, kuid sellega kaasneb teatud reeglite järgimine. Õigesti kirjutatud aadress tähendab, et sinu kiri või pakk saab õigesse kohta kohale toimetatud. Selles artiklis räägime sulle kuidas kirjutada aadressi õigesti ümbrikule.

Määratle õige aadressitüüp

Enne aadressi kirjutamist pead teadma millist aadressitüüpi sa kasutad. Kui sa saadad kirja inimesele, siis kirjuta nende nimi ja aadress. Kui saadad kirja ettevõttele, siis kirjuta ettevõtte nimi, aadress ning märgi kirja adressaadiks vastava osakonna juhataja.

Aadressi alustamiseks kasuta vasakul ülemises nurgas seda infot

Kui sa saadad kirja (st kiri on sinu enda poolt), kirjuta üles oma nimi ja aadress vasakul ülemises nurgas. See võib olla su puhul sinu kodune aadress või töökoht. Sinu nimi peaks olema kirjutatud suuremalt kui aadress.

Järgmiseks kirjuta määratud saaja nimi ja aadress

Kui saadad kirja inimesele, siis kirjuta nende nimi ja aadress üksikasjalikult. Kui see on ettevõte, siis kirjutage ettevõtte nimi, aadress ja osakond. Kui aadressiks on kortermaja või korteriühistu, siis kirjuta ka korteri number ja postkasti number.

Aseta postiindeks oma aadressile

Postiindeks on piirkonna numbrikombinatsioon, mida kasutatakse postiteenuste sorteerimisel. Kui sa ei tea postiindeksit, siis saad selle leida Eesti Posti veebisaidilt. Vastavalt sellele, kus sa kirja või paki saadad, otsi õige postiindeksi number ja lisa see oma aadressile.

Kasuta õiget formaati

Aadressi kirjutamiseks on olemas teatud formaat. Tavaliselt kirjutatakse aadress ülemisest vasakust nurgast allapoole, alustades vastuvõtja nimest ja aadressist. Teie nimi ja aadress peaks paiknema kõige vasakul ja katma vähemalt viimase rea kahe kolmandiku. Aadresside vahel peaks olema tühi rida.

Näiteks:

Vicky Lalwani,
Toom-Kuninga 13-14,
10137 Tallinn,

EESTI

Tee kindlaks, et kõik on õigesti kirjutatud

Veendu, et oled kirjutanud aadressi õigesti ja kõik üksikasjad on õiged. Kontrolli õigekirja ja grammatikat. Kirja saaja aadressi valesti kirjutamisel võib ta saada valele aadressile, mis tähendab, et saadetud kirja ei saa kohale toimetada.

Nagu näed, on õige aadressi kirjutamine lihtne. Järgides neid lihtsaid samme, saad kirja kindlalt kohale toimetada. Nüüd, kui oled õppinud, kuidas kirjutada ümbrikule aadressi, on aeg see teadmiste praktiliseks kasutamiseks võtta – kirjuta aadress ümbrikule ja proovi saata oma esimene kiri!