Nullkulu

Nullkulu

kuidas kirjutada töölt lahkumisavaldust?

Kuidas kirjutada töölt lahkumisavaldust

Töölt lahkumine võib olla keeruline protsess, mis nõuab hoolikat planeerimist ja ettevalmistust. Oluline on lahkuda töökohalt ilma valesid sammu astumata ja suhet tööandjaga rikkumata. Selleks võib olla vajalik kirjutada ametlik töölt lahkumisavaldus. Selles artiklis räägime sellest, mida töölt lahkumisavaldus sisaldama peaks ja kuidas seda tõhusalt kirjutada nii, et see oleks hästi vastu võetud nii tööandja kui ka järgmise potentsiaalse tööandja poolt.

Töölt lahkumise põhjus
Esimene samm töölt lahkumisavalduse kirjutamisel on põhjuse määratlemine, miks te oma töölt lahkute. See peaks olema lühike ja selgesõnaline, kuid mitte liiga detailne. Näiteks võite mainida, et lahkute uue väljakutse leidmiseks, karjääri edendamise või isikliku eluasemete eesmärkide täitmise eesmärgil.

Tähtaeg
Oluline on määratleda, millal te kavatsete töökohalt lahkuda. Tavaliselt on tööandjad huvitatud teie viimasest tööpäevast, et nad saaksid leida asendaja ja korraldada teie tagasimaksmist. Oluline on meeles pidada, et peaksite andma oma tööandjale piisavalt aega, et nad saaksid teha asjakohaseid korraldusi.

Kontaktandmed
Võite oma töölt lahkmise avalduses sisaldada oma kontaktandmeid, nagu aadress, telefoninumber, e-posti aadress ja eriti teie uus töökoht või uus aadress, kuhu soovid oma posti suunata. Tööandjad soovivad tavaliselt tagada, et neil oleks võimalus teiega tulevikus ühendust võtta.

Täname võimaluse eest
Töölt lahkumisavalduse lõppu võib lisada tänusõnad tööandja poolt pakutava võimaluse eest. See võib aidata luua lõpetamise järjepidevuse tunnet ja säilitada suhteid ka tööandjaga, kellelt soovite tõenäoliselt tulevikus soovitusi.

Töölt lahkumisavalduse kirjutamise näidise näide:
Tere (Tööandjanimi),

Olen selle avalduse teel avaldanud oma soovi lahkuda ametikohalt (ametikoht) ametisse asumisega (kuupäev). Soovin tänada teid võimaluse eest töötada sellise suurepärase organisatsiooni nagu (ettevõte) juures.

Minu uus aadress (aadress) või tööandja nime (nimi) ja kontaktandmed on järgmised (telefoninumber). Olge hea ja võtke minuga ühendust või saatke posti aadressile (aadress).

Tänan teid veel kord koostöö eest.

Parimate soovidega,
(Töötaja nimi)