Nullkulu

Nullkulu

kuidas kirjutada sissejuhatust?

Kuidas kirjutada sissejuhatust?

Sissejuhatuse kirjutamine võib olla üks kõige raskemaid etappe artikli kirjutamisel. Selle põhjuseks on see, et sissejuhatust peetakse artikli kõige olulisemaks osaks. Kui lugeja ei ole sissejuhatusest huvitatud, ei pruugi ta kunagi edasi lugeda. Lisaks sellele on sissejuhatus ka koht, kus saate tutvustada oma teemat ja pöörata lugeja tähelepanu sellele, miks nad peaksid ülejäänud artiklit lugema.

Siin on mõned näpunäited, kuidas kirjutada sissejuhatust, mis köidab lugejate tähelepanu ja motiveerib neid jätkama lugemist.

Määratlege oma teema ja eeldused

Sissejuhatuse kirjutamine algab teema selgitamisest ja eelduste loetlemisest. Lugeja peab aru saama, mis on artikli teema ja miks see tähtis on. Seega on oluline alustada sissejuhatust kirjeldades, mida te kavatsete katta, andes selge ja lühikese ülevaate artiklist.

Räägi lugejaga

Sissejuhatus peab olema lugejasõbralik ning kirjutatud loetavas ja kergesti mõistetavas keeles. Kasutage personaalset tooni ja küsimusi, et sundida lugejat mõtlema teie teema üle. Vältige liigset juriidilist keelt ja jätke keerulised terminid hilisemaks.

Kasutage anekdoote või kõnekaid näiteid

Anekdoote või kõnekaid näiteid, mis on seotud artikli teemaga, võib kasutada sissejuhatuses tähelepanu kaasamiseks. Lugeja tahab sissejuhatusest aru saada ja näited teevad sissejuhatuse elavamaks.

Räägi probleemist ja pakku lahendus

Sissejuhatusest peaks selguma, milline probleem on keskendunud ja kuidas on artikkel sellega seotud. See aitab lugejal mõista, miks nad seda artiklit peaksid lugema ja muudab lugeja huvitatud probleemi lahendamisest. Samuti on oluline võimaldada lugejal teada saada, millised on probleemi lahendamise võimalused.

Tee lühike kokkuvõte artiklist

Sissejuhatus peaks lõppema lühikese ülevaatega, mis annab lugejale ülevaate kogu artiklist. Kogu sissejuhatusse peaks sisalduma ka ideede loetelu, mida artikkel käsitleb.

Kokkuvõtvalt on sissejuhatuse kirjutamine oluline oskus, mis nõuab aega ja vaeva. Siiski, kui järgite neid näpunäiteid, võite kirjutada sissejuhatuse, mis on huvitav ja väärt edasist lugemist.