Nullkulu

Nullkulu

kuidas kirjutada laulu?

Kuidas kirjutada laulu – juhend

Kirjutades laulu, on oluline leida see õige idee, mis inspireeriks ning muudaks laulu sõnumi selgeks ja kaasakiskuvaks. Samuti on oluline, et laulus oleksid sõnad, mis loovad kauni meloodia, ning sobivad harmoonia. Selles artiklis anname juhiseid, kuidas kirjutada laulu, mis jääb meelde ning jääb käima kordades.

Idee leidmine

Enne kui hakkad kirjutama laulu, pead leidma selle ideaalse idee, mis annab sulle inspiratsiooni. Hea viis selleks on teha märkmeid, kirjutades kõik mõtted, mida sa mõtled, välja. Sa võid kasutada paberit ja pliiatsit, või digitaalseid märkmeplokke. Sõltumata sellest, millist meetodit kasutad, oluline on, et märkmed oleksid kergesti loetavad.

Mõtle sellele, mis sind inspireerib. Kas sa oled kogenud midagi erakordset? Kas tahad väljendada oma emotsioone? Kas tahad öelda midagi olulist? Kui sul on idee, kirjuta kõik see maha.

Sõnade kirjutamine

Alustades sõnade kirjutamist, on hea mõte valida kindel teema, mis sind inspireerib. See muudab sõnade kirjutamise lihtsamaks. Kui sul on juba olemas idee, millist teemat tahad laulus käsitleda, alusta kirjutamist.

Parim viis sõnad kirja panna on kirjutades midagi, mida sa tunned. Kui sa tunned, et sul on raskusi sõnadega, püüa lõõgastuda ja kirjuta kõik välja. Proovi kasutada sõnu, mis kõnelevad siiralt ning aitavad kaasa laulu atmosfäärile.

Meloodia loomine

Meloodia loomine algab selle idee saamisest, milleks ennist rääkisime. Iga meloodia algab ideega. Kui sul on mõni sõna või fraas, mis ei lähe sulle meelest ning sulle tundub, et see saaks olla suurepärane peamine meloodia, kirjuta see kohe üles.

Loe oma laulusõnad pidevalt läbi ja proovi neist leida peamine meloodia. Jälgi, et meloodia rõõmustaks sinu hinges ning kõneleks selgelt sinu sõnumit. Kui sul on raske leida sobivat meloodiat, saad seda lauldes – võttes nö tundepõhiselt vaheaegu, leiab ajupaunik ise oma tooni.

Harmoonia

Kui meloodia on paigas, on järgmiseks sammuks harmoonia loomine. Selleks võid kasutada muusikaalaseid teadmisi või leida internetist sobivaid näitelikke. Kõiki lauluosalisi ei pea alati ise looma, võid neid ka leida. Harmoonia valimine ja selle paigutamine meloodia juurde, on tavaliselt käepärane, sest see muudab pala mitmekesisemaks ja huvitavamaks.

Vaimustus iga laulu elemendi osas on mistahes laulu esitaja nö kohustuslik üle käia, kui soovid kuulajate südant võita ning laulu korduvkäigu peale jätta. Ära kasuta ebaoriginaalseid laulusõnu ja ärge unustage sisaldada harmooniaid peamistele meloodiaosadele.

Loe oma lõplikku versiooni aeglaselt ja süvenenult ning vajadusel tee parandusi. ”Kuidas kirjutada laulu” ei ole absoluutne reegel, seega olla loov ning kohaneda kohe rakendatavate nippidega – see suurendab su võimalusi ja tugevdab su loomingulisust.

Loodetavasti andis see juhend sulle inspiratsiooni ning aitas sul luua laulu, mida mäletatakse aastaid! Edu loomingus!