Nullkulu

Nullkulu

kuidas kirjutada lahkumisavaldust näidis?

Kuidas kirjutada lahkumisavaldust näidis

Lahkumisavalduse kirjutamine võib olla tõeline väljakutse. See on dokument, mis sisaldab teavet töökohast lahkumise kohta ning peegeldab töötaja ja tööandja suhteid. Kui soovite lahkuda oma praegusest töökohast, on see artikkel teile kasulik. Siin on näide lahkumisavaldusest ja mõned soovitused selle koostamiseks.

Mis on lahkumisavaldus?

Lahkumisavaldus on dokument, milles töötaja teatab tööandjale oma lahkumisest. See on ametlik dokument, mis näitab, millal töötaja töökohast lahkub, ning sisaldab ka teavet selle kohta, miks töötaja otsustas lahkuda. Lahkumisavaldus on oluline dokument, mida töötaja ja tööandja peavad koos täitma ja allkirjastama.

Miks on lahkumisavaldus oluline?

Lahkumisavaldust on vaja selleks, et tagada probleemideta töösuhte lõppemine. See tähendab, et kui töötaja esitab lahkumisavalduse, annab see tööandjale aega uue töötaja leidmiseks. Samuti annab see töötajale võimaluse selgelt väljendada, millal ta töökohast lahkub ning miks ta seda teeb. See annab selguse ja tagab, et mõlemad pooled saavad töösuhte lõppedes üksteisest lahkudes positiivse mulje.

Kuidas kirjutada lahkumisavaldust?

Lahkumisavalduse kirjutamisel peate järgima teatud reegleid ja juhiseid. Siin on mõned soovitused, kuidas kirjutada lahkumisavaldust.

Valige õige aeg

Lahkumisavalduse esitamine peaks olema ajastatud nii, et see oleks tööandjale sobiv. Ideaalis tuleks lahkumisavaldus esitada vähemalt kaks nädalat enne töökohast lahkumist. See annab tööandjale piisavalt aega, et asendada lahkuv töötaja.

Esimene lõik

Lahkumisavalduse esimene lõik peab olema selge, lühike ja konkreetne. Tööandjale tuleb teatavaks teha, et töötaja on otsustanud töökohast lahkuda. Siin on lihtne näidis lahkumisavalduse esimesest lõigust:

“Seoses isiklike asjaoludega, soovin teatada, et esitan ametliku lahkumisavalduse ettevõttest X. Palun võtke vastu minu lahkumisavaldus ja kinnitage mulle oma vastus.”

Teine lõik

Teine lõik peaks sisaldama teavet, millal töötaja soovib töökohast lahkuda. Töötaja võib sisestada konkreetse kuupäeva või tähtaja, mis sobib tööandjale.

Kolmas lõik

Kolmanda lõigu sees võib töötaja kirjutada mõned lühikesed laused selle kohta, miks ta otsustas töökohast lahkuda. See lõik peaks olema lühike, selge ja viisakas. Näiteks:

“Ma olen saanud parema pakkumise, mis sobib mulle paremini praegu. Soovin teile tänada teiega veedetud aja ja nende võimaluste eest, mida ma siin ettevõttes olen saanud.”

Lõpulõik

Lõpulõigus tuleks öelda tööandjale veel kord aitäh. Näiteks:

“Veelkord soovin tänada teid antud võimaluse eest ja olen rõõmus kogemuste eest, mida ma siit olen saanud. Kui vajate minuga veel mingit abi, andke mulle sellest kindlasti teada.”

Näidis lahkumisavaldus

Järgnevalt on näidis lahkumisavaldusest, mis vastab ülalpool nimetatud juhistele:

Kallis Juht,

Olen otsustanud ametist lahkuda ettevõttes X. Soovin, et see teavitus oleks ametlik ja ettevõte valmistuks minu lahkumiseks. Minu töö otsus on tulnud minu isiklike asjaolude muutustest, mille tõttu tean, et ma pean edasi liikuma.

Minu töösuhted ettevõttega on olnud täis positiivseid kogemusi, ja olen teie poolt pakutud võimalustele tänulik. Pean silmas kindlasti uute oskuste õppimist ning saadud kogemusi, mis on kindlasti hiljem heaks abiks minu karjääris.

Soovin lahkuda ettevõttest 22. märtsil, mis on kaks nädalat pärast lahkumisavalduse esitamist. Olen pingutanud selle nimel, et teeksin järelejäänud ajaks kõik, mis minult oodatakse. Kui te vajate minu abi töökorraldusega seotud küsimustes, teen seda hea meelega. Kui mul on võimalik kuidagi toetada või aidata kaugemalt, ärge kartke minuga ühendust võtta.

Soovin jälle rõhutada oma tänulikkust võimaluse eest, mida olen saatnud, ning usun, et ma suudan lahkuda kindla ja positiivse mälestusega.

Tervitades,

[teie nimi]

Kokkuvõte

Lahkumisavaldus ei ole lihtne dokument, kuid selle koostamisel järgides mõningaid põhitõdesid, saate tagada sujuvama töösuhte lõppemise. Lahkumisavaldus peaks sisaldama teavet, millal töötaja soovib töökohast lahkuda, ning üksikasjalikku põhjust, miks seda tehakse. Peamine on see, et lahkumisavaldus on koostatud viisakalt, erapooletult ja sisaldab andmeid, mis aitavad tööandjal leida uus sobiv töötaja. Soovin teile kõige paremat ja loodan, et see artikkel aitas teil koostada professionaalset lahkumisavaldust.