Nullkulu

Nullkulu

kuidas kirjutada kaaskirja?

Kuidas kirjutada kaaskirja

Paljud inimesed on tõenäoliselt kuulnud “kaaskirja” terminit vähemalt kord oma elus. Võib-olla on teie jaoks kaaskiri esmatähtis, sest Juhuslikult oled otsimas tööd ja pead tegema kaaskirja, et muljet avaldada tulevasele tööandjale. Teisalt võib kaaskiri olla vajalik ka selleks, et oma äriidee või toote osas kelleltki toetust või rahastust leida. Igasugusel juhul on kaaskiri esimene asi, mida potentsiaalne tööandja või investor näeb, seega on oluline see korralikult kirjutada. Selles artiklis saadame kõigile kaaskirja kirjutajatele vihjeid, kuidas kirjutada tõhusat kaaskirja.

Kaaskirja põhielemendid

Hea kaaskirja kirjutamine algab kaaskirja põhielementide mõistmisest. Tavaliselt koosneb iga kaaskiri neljast peamisest osast, sealhulgas:

Pealkiri
Sissejuhatus
Kes on sinu ja miks sind huvitab
Lõpetamine

Pealkiri

Alustage kaaskirja kirjutamist pealkirjaga. Pealkiri peaks olema lühike, selge ja konkreetne. See peab skaneerimisel kohe muljet avaldama.

Sissejuhatus

Kaaskirja järgmine osa on sissejuhatus. Selles osas esitate ennast ja oma huvi antud töökoha või toetuse kohta. Kui kirjutate sissejuhatust, mõelge sellele kui tasakaalustamisaktile. Sa pead olema piisavalt enesekindel, et oma huvi väljendada, kuid samas mitte liiga enesekindel, et jätta küsimuse märksõna tähelepanuta.

Kes oled ja miks see kiri neile huvi pakub?

Sinu kirja järgmiseks osaks on enda tutvustamine ja miks te arvate, et teie teadmised ja kogemused sobiksid antud tööpostile. Proovige jätta muljet, et just sina oled see eriline kandidaat, kellest nad unistasid. Selles osas tasub mõelda potentsiaalse tööandja või investoriga sarnaste kogemuste ja väärtuste jagamisele. See paneb teid silma paistma ning näidata, et olete juba põhjalikult uurinud ettevõtet, kuhu soovite end sisse seada või midagi innovatiivset välja pakkudes.

Lõpetamine

Lõpetamine on kaaskirja viimane osa. Siin saate väljendada oma tänulikkust saaja tähelepanu eest ja näidata oma motivatsiooni. Lõpetamise võib kirjutada näiteks selliselt: “tänan teid võimaluse eest oma kirjutised saatma. Loodan, et selle kirjaga olete saanud hea ülevaate minu kogemusest. Kui otsustate, et minu kogemus ja teadmised sobivad teie pakkumisega, ootan võimalust kohtuda ja teha teid ametlikult tuttavaks minu mõtete ja visioonidega.”

Kuidas kirjutada tõhusat kaaskirja

Nüüd, kui olete mõistnud kaaskirja põhielemente, võime edasi minna järgmise sammu juurde – nende elementide tihendamine tõhusaks kaaskirjaks.

Kiirpeade kasutamine ja allzeis

Kiirpealkirjad aitavad kaaskirjas orienteeruda, et saaks jõuda oma soovitud sihini minimaalse pingega ja aitavad teie kirja peamisi punkte keskenduda. Aeros suudab robot mugavalt ja hõlpsalt informatsioon pilve koguda ja analüüsida, nii et esitlust, mis on nii stiilne kui ka sisukas, on vaid mõne klõpsu kaugusel.

Tõhus kaaskiri peab sisaldama tugevaid punkte. Kui kirjutate tööintervjuule kaaskirja, rõhutage oma aastaarve ja ettevõtte dünaamikat ning et teeksite kusagil väljakutse. Investoriga paludes raha, rõhutage edasi ja tagasi läbi vaadatud äriplaani finantsvaldkonna kogemusi. Siin on oluline silmas pidada, et peaksite lähenema oma kirja saajale intelligentselt ja arukalt. Mõelge, mida nad tahaksid kuulda ja millises kontekstis. Kuid samal ajal, ärge unustage oma unistusi ja püüdlusi.

Rakendage persoonilugu, küsimuste esitamist ning analoogia ja metafoore..

Inimesed armastavad lugusid ja näiteid. Need aitavad jälgida ja hoiavad loo põnevamana. Tööandjad ja investorid naudivad ka näidete näitamist, mis kergendavad teie oskuste lihtsalt loetavamaks tegemist. Etillik isiklik, võite lisada ka kerget humoorikat nooti, et oma kirja saajad lõõgastuda.

Rakendage küsimusi, et saada kaaskirja saajalt mingit tagasisidet või teavet. Näiteks võite küsida: “kui teete kiire pilgu minu CV-le, millised asjad teid kõige rohkem huvitavad?”.

Anaoloogia ja metafoorid teevad teie kirja huvitavamaks ja loovad uusi seoseid.

Rakendage lühitoone ja Nalju

Viimaseks nõuandeks on pakkuda lühikesi, kuid meeldejäävaid ja lolle lugusid. Loll lugusid loevad inimesed tavaliselt meelsamini kui pikki jorusid. Näiteks võite alustada nii: “Ära muretse, ma ei kuulu selles kirjas järgnevale kategooriale. Ma ei hakka seletama, miks olete tegutsetud valesti või selgitama kuidas teie kärped on põhjustatud halvasti läbi mõeldud otsustest. Pigem näitan, mik selle kohta mul öelda on.

Kui olete kaaskirja valmis kirjutanud, on oluline see läbi lugeda ja veenduda, et see on täiesti unikaalne. Seejärel saate selle täiesti rahuliku südamega potentsiaalsele tööandjale või investorile edastada.

Kokkuvõte

Kaaskirja kirjutamine võib olla keeruline ja aeganõudev protsess. Kuid kui oskate seda korralikult teha, avanevad teie ees suured võimalused. Peamine on jälgida kaaskirja põhielemente, kirjutada selle tiheda loogikaga järjekordadeks ja kasutada mitmesuguseid tehnoloogiaid, mis võivad tõhusaks osutuda. Pea meeles, et kaaskiri peab olema tõhus ja kena – lihtsamalt on öeldud, ole ise kindel, eristuv ja lase oma säravatel oskustel sära!