Nullkulu

Nullkulu

kuidas kirjutada esseed?

Kuidas kirjutada esseed: juhised ja näpunäited

Sissejuhatus

Essee kirjutamine võib tunduda hirmutav ja ülekaalukas, eriti kui olete alles algaja. Kuid muretsemiseks pole põhjust – selles artiklis anname teile juhiseid ja näpunäiteid selle kohta, kuidas edukalt essee kirjutada. Ärge kartke – see protsess võib olla isegi lõbus!

Valige sobiv teema

Esimene samm on valida teema, millega tunnete end mugavalt. See võib olla midagi, mida olete juba uurinud või millest olete lugenud. Valige midagi huvitavat, et te ei kaotaks motivatsiooni selle kirjutamise ja uurimise ajal. Ärge valige liiga ulatuslikku teemat – keskenduge konkreetsetele aspektidele, et saaksite oma jutustuses sellest teemast kõige paremini teada anda.

Uurige teemat

Kui olete sobiva teema valinud, on aeg uurida. Otsige erinevaid allikaid, lugedes raamatuid, artikleid ja teaduslikke uurimusi. Võite ka teha intervjuusid ekspertidega või küsida arvamusi teistelt inimestelt, kes on teie valitud teemaga seotud.

Looge kontuur

Enne kui hakkate kirjutama, looge oma esseeks kontuur. See aitab teil oma mõtteid organiseerida ja teie jutustuse loogiliseks struktuuriks panna. Kirjutage pealkiri ja lühike sissejuhatus, seejärel loetlege oma peamised punktid ja alapealkirjad. Lõpetage oma kontuur lõppjäreldusega.

Kirjutage essee

Nüüd, kui olete kontuuri loonud, on aeg hakata oma esseet kirjutama. Pealkiri peaks olema köitev ja huvitav, et lugejaid endale meelitada. Sissejuhatusega tuleks tutvustada teemat ja sellega seotud küsimust. Esmased punktid võiksid sisaldada andmeid ja üksikasju, mis toetavad teie arvamust või väiteid. Kasutage selgesõnalisi argumente ja muutke oma lugu huvitavaks, kasutades analoogiaid ja metafoore.

Redigeerige oma esseet

Esimene variant, mille olete kirjutanud, ei pruugi olla veel täiuslik. Pärast kirjutamise lõpetamist lugege essee üle ja parandage oma vigu. Tehke seda mitu korda, kuni olete rahul saavutatud tulemusega. Kui võimalik, paluge kellelgi teisel oma jutustust korrektuuri lugeda ja anda välja oma mõtteid.

Lõpumõtted

Kirjutades väga täpseid esseesid või mistahes kirjanduslugemisi, proovige saada selgesti aru, mis te tõesti soovite öelda, joonistage oma lugeja sellel samal teemal ja lõigake kõik kõrvalepõiked. Mida lühem ja täpsem on teie punkt, seda tugevam see on, nii et võtke ajastus enda alla, et kirjutada täiuslik essee. Kui kardad läbikukkumist, teadmine, et igaüks võib alustada kirjutamist kuidas parimaks võimalikuks saamiseks, paistab teid hästi. Alustamiseks on vaja ainult natuke rohkem julgust. Nii et alustage ja kirjutage ennast välja!