Nullkulu

Nullkulu

kuidas kirjutada cv?

Kuidas kirjutada CV

Kas olete praegu töö otsingul või otsite uusi karjäärivõimalusi? CV ehk eluloo koostamine on üks olulisemaid ja esimesi samme, mida peate tegema. Seda näeb kõige sagedamini silmapaistvas kohas, kui tööandjad otsivad potentsiaalseid kandidaate. Teil võib olla suur töökogemus ja erialased teadmised, kuid kui teie CV pole hästi koostatud, siis võib see takistada teil sattumist kuhugi nende hulka. Kuna CV on teie esindus tööandjate ees, on oluline koostada see targalt ja tõhusalt.

Siin on mõned olulised nõuanded, kuidas kirjutada CV-d:

Algus on võti

Esimene asi, mida teie CV peaks sisaldama, on teie kontaktandmed. Need peaksid sisaldama teie nime, postiaadressi, e-posti aadressi ja telefoninumbrit. Kõigi nende andmete lisamine muudab teie CV professionaalsemaks.

Keskenduge tööalasele ajaloole

Teie CV peaks sisaldama teavet teie tööalase ajaloo kohta, alates kõige varasemast kuni kõige viimase töökohani. See peaks olema organiseeritud pöördkronoloogiliselt, alustades teie kõige hilisemast töökogemusest. Kui teil pole tööalast kogemust, siis rõhutage oma haridust ja/või võimeid, mis on olulised töökohal.

Kirjeldage oma oskusi

Te peaksite lisama oma CV-sse ka loetelu oskustest, mida omandasite oma tööalase ajaloo jooksul ja ka eelnevate kogemuste kaudu. Nende hulka võib kuuluda: keeleõpe, IT oskus, projektijuhtimise kogemus jne. Kui teil on mingeid erilisi oskusi või hobisid, mis on seotud ametikohaga, siis lisage need kindlasti.

Kvalifikatsioonide lisamine

Teie CV peaks sisaldama ka kõiki relevantseid kvalifikatsioone, mis teil on olemas. See võib hõlmata nii töökogemuse ajal omandatud kvalifikatsioone kui ka hariduse osas. Tavaliselt on olulised just teie kõige hilisemad lõpetamised.

Kinnitusviited

Kindlasti lisage oma CV-sse andmed kinnitusviitade kohta, keda tööandjad saavad kasutada teie taustakontrolli tegemiseks. Need peaksid sisaldama nime, kontaktandmeid ja selle isiku positsiooni, kes on nõus teid kinnitama. kindlasti jätke kinnitusviitade nõusolek küsimata enne kui neid CV-sse lisate.

CV peab olema õigesti vormistatud

Tähtis on, et teie CV oleks professionaalselt vormistatud. See peaks olema selgelt jaotatud osadeks, näiteks teie kontaktandmed, tööalane ajalugu, oskused, kvalifikatsioonid ja viited. Kõiki neid sektsioone tuleb markeerida selgemalt, kasutades erinevat värvi ja kujundust.

CV kestus

Pidage meeles, et CV-jätked peaksid olema hästi vormistatud, kuid ka informatiivsed ja kasulikud. Ideaalne CV peaks olema umbes kaks lehekülge, kuid see võib siiski varieeruda sõltuvalt oma töökogemusest ja kvalifikatsioonidest.

Järgige tööandjate juhiseid

Kui teil palutakse saata oma CV tööle kandideerimise käigus, siis veenduge, et te järgiksite tööandja juhiseid täpselt. Kontrollige õigekirja ja grammatikat. Samuti veenduge, et subjekt ja tegusõna oleksid ühte lehekülge koondatud.

Resume’i läbivaatamine

Mõelge, et andmeedastus on ülitähtis: veenduge, et teie CV on seotud ametikohaga, millele soovite kandideerida. Samuti veenduge, et te ei kasuta sama CV-d iga töökoha taotlemise korral, vaid kohandage CV konkreetse töökoha ja tööandja nõuetega. Vaadake kriitiliselt oma CV läbi enne saatmist, et veenduda, et see on õigesti vormindatud, sisaldab kogu vajalikku sisu ja on õigekirjaga korrektselt kirjutatud.

Kokkuvõtteks saame öelda, et CV koostamine võib olla keeruline, kuid see on üks olulisimaid samme, mida saate ettevõttesse sisenemiseks võtta. Veenduge, et teie CV sisaldaks kõiki olulisi andmeid, oleks selgelt vormistatud, õigesti kirjutatud, oleks kohandatud tööandjaga ja sobib ametikohaga, mida taotlete. Kui teete õigesti, viib see teid kiiresti edulekarjääriredelil.