Nullkulu

Nullkulu

kuidas kirjutada blogi?

Kuidas Kirjutada Blogi: Kõike, Mida Sa Pead Teadma

Blogi kirjutamine võib olla üks suurimaid väljakutseid neile, kes soovivad oma loovust ja teadmisi jagada. Selles artiklis anname nõu, kuidas kirjutada blogiartiklit algajale ja edasijõudnud kirjutajale.
Kui sa oled juba otsustanud, mida tahad oma blogis kirjutada, võid alustada selle struktureerimisega. Selleks on oluline valida pealkiri, mis suurendaks loetavust ja oleks samas ka SEO optimeeritud.

Vali õige SEO pealkiri

SEO pealkiri peaks olema lühike ja tabav. Pealkiri peaks sisaldama olulisi võtmesõnu ja rääkima kogu sisust, mida lugeda soovid. Näiteks, kui sa kirjutad tervislikust toitumisest, sobiks sellesse stiili pealkiri “10 nõuannet tervisliku toitumise jaoks”.

Struktureeri oma blogi

Pealkiri on mõistagi oluline, samuti mõjutab blogi ülesehitus tulemuse tervikuna. Pealkirja järel peaks tulema lühike kokkuvõte postituse sisust, koos peamiste punktidega, mida lugeja teada saab.

Järgnevalt peaksid postituses olema vahemärkused, mis jagavad sisu väiksemateks juppideks. Selleks võiksid kasutada pealkirju ja väikeseid põhiteemasid. See aitab lugejal hoida end teemaga kursis.

Järgmine samm on sisu kirjutamine. Siinkohal tasub meeles pidada, et pealkirjaga lubatu peaks olema saavutatud.

Kirjuta hõlpsalt mõistetavas keeles

Järgmine samm on rääkida sisust, mida sa kirjutada soovid. Sisuga varieerub, mida sa kirjutad, kuid igal juhul peaks sisu olema kirjutatud lihtsas ja hõlpsasti mõistetavas keeles. See muudab su blogi lihtsamini loetavaks ja seega populääsemaks.

Lisa pilte või videosid

Lisaks teksti sisule tasub mõelda erinevate meediumite lisamisele. Pildid ja videod aitavad lugejal teksti paremini jälgida ja lehitseda. Näiteks kui sa kirjutad toitumisest, võid lisada retsepti jäädvustava foto või video.

Esita sisu oma teadmiste ja kogemuste baasil

Kui sa kirjutad teemal, millest sa end hästi tunned või millest oled rohkem õppinud, annab see lugejale kindlustunde, et nad saavad usaldada sinu tehtud järeldusi ja valikuid.

Ole konkreetne ja detailsed

Kirjutades võid lisada pisidetaile, mis annavad suurepärase sisu. Näiteks kui sa räägid ilumaailmast, võid mainida oma lemmiktooteid ja jagada oma arvamust. See tekitab usaldust ja paneb lugeja tundma, et sa oled bloggi sisust kirglik.

Viimasena, kuid mitte vähem tähtsamana – postituse lõpetamine

Lõpetades oma postitust, peaks muutma lugeja kogemuse ja andma neile laiaulatusliku suuna või tagasiside. Sa võid anda lugejale võimaluse endaga ühendust võtta või edastada e-maile teavituste saamiseks.

Kokkuvõtteks on oluline, et sinu pealkiri oleks lühike, kuid sisutihe. Struktureerimisel peavad olema kasutatud pealkirjad ja lühikokkuvõte sisust. Postituse sisus peaks olema kirjutatud hõlpsalt mõistetavas keeles ja olema konkreetne ja detailsed. Viimane lõik surub kokku kogu postituse ja tagab teema lõpetamise.