Nullkulu

Nullkulu

kuidas kirjutada avaldust?

Kuidas kirjutada avaldust: 10 sammu, mida peate teadma
Kui olete kunagi pidanud tööd otsima, ülikooli sisse astuma või mõnda muud ametlikku taotlust esitama, siis teate, et avalduse kirjutamine võib olla keeruline ülesanne. See artikkel annab teile 10 sammu, mida peate teadma, et kirjutada tõhus avaldus.

Tutvuge avalduse nõuetega
Enne kui alustate kirjutamist, veenduge, et olete aru saanud avalduse nõuetest. Kui see on tööle kandideerimine, lugege töö kirjeldust hoolikalt läbi ja veenduge, et te mõistate täpselt, milliseid oskusi ja kogemusi tööandja otsib. Kui tegemist on kooli taotlusega, siis lugege terve rida kooli veebisaiti ja uurige nende sisestamise tingimusi.

Planeerige oma sõnumit
Kui olete avalduse nõuetega tutvunud, peaksite planeerima oma sõnumit. Käige peast läbi, mida tahate öelda, ja veenduge, et suudate oma sõnumi tulevasele tööandjale või koolile konkreetse ja arusaadava kujul edastada.

Alustage sissejuhatava lõiguga
Sissejuhatav lõik on see, mis peaks haarama lugeja tähelepanu ja tutvustama teema. Sissejuhatuse ajal rääkige, miks olete huvitatud positsioonist, ilmutage entusiasmi ja väljendage oma tugevat tahtmist töötada antud ametikohal või õppida antud asutuses.

Rääkige oma kogemusest
Pärast sissejuhatava lõigu esitamist rääkige oma kogemusest. Rääkige, millised on teie oskused, kuidas te neid rakendate ja millised on teie eelnevad saavutused. Kui olete tööle kandideerimisel, siis peaksite tutvustama oma töökogemust. Kui olete taotlemas õppeprogrammi, peaksite oma akadeemilist karjääri esile tooma.

Tõstke esile oma tugevad küljed
Rõhutage oma tugevaid külgi. Selgitage, miks te olete tööandjale kasulik ja miks teie kogemus ja oskused vastavad nõuetele. Kui taotlete õppeprogrammi, siis selgitage, miks teie eelnev õppekäik ja teadmised on õppeplatvormi osas väärtuslikud.

Rääkige oma eesmärkidest ja pikaajalisest visioonist
Selgitage oma eesmärke ja visiooni tulevikus. Rääkige, miks see töö või õppekava on teie minu jaoks oluline ja kuidas see aitab teil oma pikaajalisi elu- ja karjäärieesmärke saavutada.

Kirjutage teiste inimeste abi ja toetuse rollist
Olge kindel, et märkate, millist abi teised inimesed on teie edu taga varem andnud ja väljendage oma tänulikkust selle eest. Kui kirjutate kooli taotluse, siis märkige oma õpetajaid või nõustajaid. Kui kirjutate töötaotluse, siis märkige oma varasemaid tööandjaid või kolleege.

Kasutage konkreetseid näiteid
Kasutage relatable-st konkreetseid näiteid oma kogemusest. Rääkige ainulaadsetest probleemidest, millega olete silmitsi seisnud ja kuidas te need lahendasite. Selgitage, kuidas te lahendate probleeme ja mida teete ainulaadselt erinevalt.

Kasutage rõhuasetusi
Kasutage rõhutusi. Näidake oma tugevaid külgi ja mida soovite edasi lükatud teha. Rõhutage oma saavutusi ja tulge välja uute ideedega.

Lõpetage kokkuvõttega
Viimane lõik peaks olema kokkuvõte kõigest, mida olete avaldusesse kirjutanud. Rõhutage oma tugevaid külgi ja kuidas te vastate antud ametikoha või õppeprogrammi nõuetele. Lõpetage see kindla eesmärgi avaldamisega, mis annab teile õige eduka lõpetamise.

Kokkuvõte
Kui kirjutate avaldust, on 10 sammu, mida peaksite järgima. Tutvuge avalduse nõuetega, planeerige oma sõnumit, alustage sissejuhatava lõiguga, rääkige oma kogemusest, tõstke esile oma tugevad küljed, avaldades oma pikaajalised eesmärgid ja visioonid, kasutage teiste inimeste abi ja toetuse rõhutamiseks konkreetseid näiteid, kasutage rõhuasetusi ja lõpetage kokkuvõttega. Kui järgite neid samme, võite olla õnnelikum tulevikus edukas ja te saate, mida vajate.