Nullkulu

Nullkulu

kuidas kirjutada artiklit?

Kuidas kirjutada artiklit

Artiklite kirjutamine võib tunduda esmapilgul lihtne tegevus, kuid tegelikult on see palju keerulisem kui võib arvata. Artiklite kirjutamise kvaliteet mõjutab lugejaskonna tõhusust ja mõistmist. Artikli loomiseks peate kõigepealt teadma, mida soovite jagada, kuidas seda jagada ning millist teemat tuleb kõige paremini käsitleda. Selles artiklis anname teile näpunäiteid, kuidas kirjutada üks hea artikkel.

Esimene samm on teemavaliku tegemine. Teema valimisel tuleb mõelda, millist teemat soovid käsitleda. Teemaks võib olla näiteks uudis, isiklik arvamus või koolituse käsitlemine. Kui oled teema valinud, siis vali kindlasti ka pealkiri oma artiklile. Pealkiri peaks olema lühike, atraktiivne ning sisaldama vajalikke märksõnu.

Artikli loomisel on oluline jälgida sisustruktuuri, sest see teeb artikli loetavamaks ning aitab lugejal paremini jälgida artikli kulgu. Artikli struktuurelemente on näiteks pealkiri, sissejuhatus, keskmine osa ning lõpplause. Keskmine osa võib omakorda jagada mitmeks alapeatükiks, ning seda tuleks teha siis, kui teema on keerulisem ning vajab lähemat analüüsi.

Artikli sissejuhatus on selleks, et sütitada lugeja huvi ning teha artikkel võimalikult huvitavaks. Sissejuhatuse kirjutamisel tuleks suhtuda loovalt ning kasutada erinevaid stiile, mis panevad lugeja mõtlema ning püüdma rohkem teada saada. Selleks võib ka kasutada küsimusi või analooge, mis aitavad teemat lugejale selgemaks teha.

Oluline on ka artikli keskmine osa, sest ainult nii saab lugeja teavet süvitsi uurida ning mõista teemat täielikult. Igas lõigus peaks olema vähemalt kolm komplekset lauset, mida saab asjakohaselt kasutada, et arendada artiklit edasi. Iga võimaluseta lause teema on asjakohatu ning võib lugejat segadusse ajada. Lõikes võib kasutada ka pealkirju, et anda lugejale paremat ülevaadet.

Lõplause on samuti oluline ja peaks kokku võtma artikli peamised mõtted ning jätma lugejale mulje, et artikkel oli asjakohane ja huvitav. Lõplause võib kokku võtta ka teisi küsimusi ning avada teiste teemade seoseid. Artikkel peaks olema nii huvitav, et seda tahetakse uuesti lugeda.

Artiklite kirjutamisel on väga oluline ka SEO optimeerimine, sest see aitab teid tulemuste paremal järjestamisel. SEO optimeerimisel on oluline kasutada erinevad märksõnu, pakkuda sisu rikaste tundmatut lausetega, kasutada meta kirjeldusi ning kasutada headeridega teksti järjestamist.

Nüüd, kui teate, kuidas kirjutada ahvatlevat artiklit, on aeg astuda selle loomise läbi. Ärge unustage loovust, alustage kindla plaaniga, kirjutage toote- ja teenuste kasulikkusest, lisage praktilisi nõuandeid ning kasutage asjakohaseid pealkirju. Need nõuanded aitavad koostada artiklit, mis jääb lugeja mälusse pikaks ajaks ning mida soovitatakse teistel lugeda!