Nullkulu

Nullkulu

kuidas kirjutada aadressi ümbrikule?

Kuidas kirjutada aadressi ümbrikule?

Ükski kirjapandud informatsioon pole lihtne, eriti kui tegemist on kirjadele adresseerimisega. Õnneks on siin mõned juhised, mis aitavad lihtsustada aadressi kirjutamist ümbrikule ja tagavad, et su kirjad jõuavad alati õigetesse kätesse.

Alusta aadressi kirjutamist ümbrikule selge ja loetava käekirjaga

Kui oled saanud kirja, mis on kirjutatud ebaloetava käekirjaga, siis tead, kui tüütu on lugeda keerulisi joonistusi ridade vahel. Sellepärast on oluline alustada aadressi kirjutamist selge ja loetava käekirjaga. Nii tagad, et postiljon mõistab sinu aadressi õigesti.

Jaga ümbriku esiküljeks viieks osaks

Kui hakkad aadressi kirjutama ümbrikule, siis jaga esikülg viieks osaks. Üks osa on mõeldud saatja aadressi jaoks, teine osa saaja nime jaoks, kolmas osa tänavanime jaoks, neljas osa linnani jaoks, ja kuuendaks postikoodi jaoks. Nii tagad, et aadressi kirjutamine toimub lihtsalt ning aadressid ei segune omavahel.

Alusta ümbriku täitmist saaja nimetusega

Kõik kirjad peavad olema adresseeritud nii, et saaja nimi oleks esimesena kirjas. Kui sul pole saaja nime tuttav, siis tasub kasutada tähistust “hr”, “pr” või “perekond.”

Järgmisena kirjuta saaja tänav

Järgmine ruut aadressi kirjutamisel on tänav. Veendu, et tänav on kirjutatud täielikult ja selgelt. Kui tänaval on number, siis kirjuta see järgmise pealkirja alla.

Lisage linna nimi

Järgmiseks lisage linna nimi, kus asub asutus, millele kiri on adresseeritud. Üldjuhul tuleb linn järgmise pealkirja alla kirjutada. Veenduge, et linna nimi on õige ja on kirjutatud täielikult ilma lühendite ja osaliste nimedeta.

Viimane ruut aadressi kirjutamisel – postiindeks

Lõpuks lisage postiindeks. See on vajalik, et kiri jõuaks õiges kohas õigesse asutusse. Iga linna postiindeks erineb, seega veenduge, et see on õige. Kirjuta postiindeks viimaseks pealkirjaks.

Lisa tagasipöördumise aadress

Kui saadetise tagasisaatmise kohustuslikkus korral, siis lisa ka saatja aadress.

Kokkuvõte

Nüüd, kui tead, kuidas kirjutada aadressi ümbrikule, saad adresseerida oma kirjad kiiremini ja tõhusamalt. Põhimõtteliselt pead jälgima lihtsaid kirjutamisreegleid ning jagama ümbriku esikülg viieks osaks, et aadressi kirjutamine oleks lihtne. Samuti on oluline, et aadress oleks selge ja loetav ning lisada tagasipöördumise aadress, kui see on vajalik. Nii saad kirjutada õigesti aadressi ümbrikule.