Nullkulu

Nullkulu

kuidas katkestada ise rasedust?

Kuidas katkestada ise rasedust?

Kõigepealt, enne kui alustame, on oluline märkida, et raseduse katkestamine ilma meditsiinilise järelevalveta võib olla terviserisk. Seetõttu on soovitatav pöörduda meditsiinitöötaja poole, kes saab anda nõu ja abi terviseriskidega seotud otsuste tegemisel.

Kuid mõnel juhul võib raseduse katkestamine olla ainus võimalus. Sel juhul on oluline teada, millised meetodid on saadaval ja kuidas neid turvaliselt kasutada.

Meditsiiniline raseduse katkestamine

Meditsiiniline raseduse katkestamine hõlmab tablettide võtmist, mis kutsuvad esile abordi. See meetod on saadaval kuni kaheksateistkümnenda rasedusnädalani.

Seda meetodit peab sooritama litsentseeritud tervishoiutöötaja meditsiinilises keskkonnas. Pillid tuleb võtta vastavalt juhistele, mis on antud arsti poolt.

On oluline märkida, et meditsiiniline raseduse katkestamine võib kaasneda riskidega nagu tugevad valud ja verejooks.

Kirurgiline raseduse katkestamine

Kirurgiline meetod hõlmab emaka sisestamist ja tööriistade kasutamist. See on saadaval kuni kahekümne kaheksanda rasedusnädalani ja seda saab teha günekoloog.

Kirurgiline meetod on kiirem ja võib olla tõhusam kui meditsiiniline raseduse katkestamine. Selle protseduuri abil on võimalik eemaldada väiksemaid osi loote membraanist.

Kuid kirurgiline raseduse katkestamine võib samuti kaasneda mitmete riskidega nagu tugevad valud ja suurem verejooks.

Muud meetodid

Lisaks ülalnimetatud meetoditele on veel teisi meetodeid, mis on vähem tuntud ja laialt levinud. Näiteks on rasestumisvastaste vahendite, nagu spiraali, vale paigutamise korral võimalik, et peate külastama arsti ja soovitava tegevuse korras.

Kuid kui mõtlete raseduse katkestamisele, on oluline meeles pidada, et see on terviserisk. Enne otsuse langetamist pidage kindlasti nõu meditsiinitöötajaga, kes saab aidata teil langetada parima otsuse oma tervise jaoks.

Kokkuvõtteks

Raseduse katkestamine on keeruline otsus, kuid see võib olla vajalik mõnel tervislikul põhjusel. On oluline meeles pidada, et raseduse katkestamine ilma meditsiinilise järelevalveta võib olla terviserisk. Seetõttu peaks raseduse katkestamise otsus tuginema meditsiinitöötaja nõuandele.

On olemas ka erinevaid meetodeid raseduse katkestamiseks, sealhulgas meditsiiniline ja kirurgiline meetod. Igal meetodil on oma riskid ja vajadusel tuleks küsida lisainfot meditsiinitöötajalt.

Kokkuvõttes on oluline teha oma otsused oma tervise huvides ja usaldada meditsiinitöötajate nõuandeid.