Nullkulu

Nullkulu

kuidas ise rasedust katkestada?

Kuidas ise rasedust katkestada: Kõik, mida tasub teada

Raseduse katkestamine võib olla raske ja erootiline teema, kuid sellest hoolimata, on see mõnikord naiste jaoks hädavajalik. Kui olete otsustanud, et soovite oma rasedust katkestada, on oluline teada, millised meetodid on saadaval ja millised on nende riskid. Selle artikliga anname teile kõik vajamineva informatsiooni, et aidata teil otsustada, milline meetod on teie jaoks sobivam.

Abordi meetodid

On olemas mitmeid erinevaid meetodeid, mida saab kasutada raseduse katkestamiseks. Siin on mõned neist meetoditest:

Meditsiiniline abordi meetod

Meditsiinilise abordi meetodi kasutamisel kasutatakse kahte erinevat ravimit. Esimene ravim blokeerib hormooni, mille tulemusel rasedus peatub. Teine ravim põhjustab emaka kokkutõmbeid, et abort saaks toimuda. Seda meetodit saab kasutada kuni 9 nädala jooksul alates viimasest menstruatsioonist.

Kirurgiline abordi meetod

Kirurgiline abordi meetod on ambulatoorne protseduur, mille käigus eemaldatakse emakast loode. See meetod on enim kasutatav 13 nädala jooksul pärast viimast menstruatsiooni. Seda protseduuri viib läbi professionaalne arst või günekoloog. Kirurgiline abordi meetod hõlmab tihti üldanesteesiat ja võib olla valulik.

Aspiratsiooni meetod

Aspiratsiooni meetod on samuti ambulatoorne protseduur, mille käigus eemaldatakse emakast loode, kuid selle asemel, et kasutada kirurgilisi vahendeid, kasutatakse vaakumit. See meetod on kasutamiseks sobiv 16 nädalani pärast viimast menstruatsiooni.

Riskid

Igal meetodil on oma riskid ja tagajärjed. Meditsiinilise abordi meetodi puhul võivad esineda järgmised kõrvaltoimed:

– Valu

– Verejooks

– Iiveldus

– Kõhulahtisus

– Pearinglus

Kirurgilise abordi meetodi puhul on kõige sagedasemad kõrvaltoimed järgmised:

– Verejooks

– Infektsioon

– Valu

– Kõhuõõne vigastused

Aspiratsiooni meetodi puhul võivad esineda järgmised kõrvaltoimed:

– Nakkus

– Verejooks

– Valu

Iga meetodi kasutamine võib samuti kaasa tuua emotsionaalseid tagajärgi ja stressi.

Järeldus

Raseduse katkestamine võib olla elumuutuv otsus, kuid on oluline teada, millised meetodid on saadaval ja millised on nende riskid. Kõik meetodid võivad põhjustada kõrvaltoimeid, kuid need on tavaliselt mööduvad. Konsulteerige alati oma arsti või günekoloogiga, et valida enda jaoks parim meetod ning pidage meeles, et alati on valikuid.