Nullkulu

Nullkulu

kuidas käivitada autot?

Kuidas Käivitada Autot

Kui oled saanud oma uue auto, võib käivitamise protsess olla segadust tekitav. See artikkel annab Sulle juhendid, kuidas kerge vaevaga oma auto käivitada.

Peamine nõue selleks on, et kontrolli, kas autol on bensiin või diiselkütus, inimesed teevad tihti viga, soovides diisli asemel bensiiniga auto käivitada ja vastupidi. Kui oled kindel, et oled õige kütuse valinud, siis saad jätkata auto käivitamisega.

Sisesta võtmed auto lukust avamiseks
Peamine asi, millele esimesena mõelda, on autovõtmete kasutamine. Uus auto võib tunduda keerulise süsteemiga, kuid alaesisuosast võid leida oma auto võtmed. Sisesta võtmed auto lukust avamiseks. See peaks looma sulle elektrilise ühenduse auto ja võtme vahel, mida on vaja mootori käivitamiseks.

Kontrolli auto aku seisukorda
Auto aku on samuti oluline komponent, millele tuleb enne käivitamist tähelepanu pöörata. Kui akul on jõudu, siis on mootori käivitamine lihtne ja vaevatu. Kui auto akul on vähem energiat või see on täiesti tühi, siis ärge muretsege, peate lihtsalt laadima akut.

Veenduge, et auto akutarvikud nagu siseruumide valgustus oleksid välja lülitatud, kui nad kogevad teie auto aku tühjenemist. See kaitseb auto aku jõudu ja pikendab aku eluiga. Mõne autotootja mudelitel lülituvad kõik tarvikud võtme eemaldamisel automaatselt välja, nii et ärge unustage võtit auto lukust välja tõmmata.

Lülita käigukang „Park“ positsioonile
Järgmisena peate lülitama käigukasti ülekande „Park” positsiooni. Kui auto ei ole „Park” -i peal, siis ei luba selle lähteasendisse pööramine mootori käivitamist. Kui lülitate käigukasti „Park” positsioonile, siis kaitsete ka auto mootorit auto ja käigukasti jõu vahel, mis takistab käigukasti vastupanu auto tõusmisel või langemisel.

Kontrolli pidurisüsteemi
Pidurisüsteem on oluline ohutusmehhanism, mis aitab peatada auto liikumist ja on otseühenduses auto käivitamisseadmega. Veenduge, et pidurid oleksid enne käivitamist paigas ja et piduripedaal oleks täielikult all.

Lülita sisse süüde vajutades düüsi võtmepesas asuvat nuppu
Nüüd on aeg lülitada sisse autonupp. Sõltuvalt autotootjast on starterinupp auto vasak- või parempoolsel küljel. Trükiga selle nuppu ja hoidke seda nuppu niipea, kui näete inimesi, on auto käivitamiseks valmis. Muide, kui auto näitab rohelist märki, tähendab see, et kõik on korras ja auto mootor oleks käivitamiseks valmis. Kui päästikust mõne sekundi jooksul ei piisa, siis peate selle nuppu veel kord proovima.

Mootor käivitunud
Kui see on tehtud, siis on Sul uus auto käivitunud. Kui mootorid juba töötavad, on hea mõte enne auto garaažist välja sõitmist oodata kuni auto mootorid soojenevad. See tagab idealse autotöö tema töö kestuse jooksul.

Kokkuvõte
Auto käivitamine võib olla kerge protseduur, kuid lisakontrollide sooritamine vältimaks probleeme, on kasulik ennetav meede. Kontrollida tuleb autovõtmed, auto akku, käigukangi positsiooni, pidurisüsteemi ja starterinuppu. Pidage alati meeles, et auto käivitamisel on hädavajalik kasutada õiget kütust ja kaitsta autot energiakadude eest. Kui järgid neid lihtsaid juhiseid, siis saad ülevaate auto käivitamise protsessist ning käivitad oma uut autot lihtsalt ja vaevata.