Nullkulu

Nullkulu

kuidas liisida autot?

Kuidas liisida autot – Põhjalik juhend auto liisimiseks

Kui soovite omale uut autot osta, aga selleks hetkel veel raha ei jätku, võib autoliising olla teie jaoks sobiv valik. Kuigi autoliising on tänapäeval väga levinud, võivad mõnedel inimestel tekkida sellega seoses küsimused ning tõenäoliselt olete teiegi selle peale mõelnud. Käesolev artikkel annab vastused kõige olulisematele küsimustele seoses autoliisinguga.

Mis on autoliising ja kuidas see toimib?

Autoliising on auto ostmiseks mõeldud laen, mille puhul autoomanik saab auto kasutuse õiguse alates auto ostmisest. Teisisõnu, autoliising on laen, mille eest te maksate auto eest kindlat summat iga kuu, kuni olete auto täielikult välja ostnud. Autoliisingu puhul on võimalik auto tavaliselt kas kuu- või aastamaksena kätte saada, samuti on võimalik sõlmida leping ka kilomeetripõhise arvestusega.

Autoliisingu peamine pluss on see, et te ei pea autot kohe välja ostma ning saate selle kasutamise õigust nautida kohe alates lepingu sõlmimise hetkest. Kuid nagu iga laenu puhul, tuleb ka autoliisingul maksta intressi, mistõttu mõned inimesed eelistavad võtta autolaenu.

Kuidas autoliisingut taotleda?

Enne autoliisingu taotlemist tuleb kindlaks teha, millised autod on saadaval ning millistel tingimustel. Külastage selleks erinevaid autode müüjate kodulehti ja saatke neile küsimusi soovitud autode kohta. Seejärel peate otsustama, kas soovite sõlmida liisingulepingu otse müüjaga või hoopis otse finantseerimisasutusega.

Kui olete otsustanud, siis tuleb täita kõik liisingutaotluse vajalikud dokumendid ning esitada need koos lisadokumentidega. Oluline on siinkohal tähele panna, et liisingu taotlemise aluseks on enamasti taotleja krediidivõime ja maksevõime ning seetõttu on oluline, et sissetulek oleks piisav liisingusummaga hakkama saamiseks.

Kui taotlus on heaks kiidetud, sõlmitakse liisinguleping, kus on kirjas kõik liisingu tingimused, sealhulgas intressimäär, liisinguperiood ja kuumaksetähtajad.

Millised on autoliisingu eelised?

Üks põhiline autoliisingu eelis on võimalus auto kätte saada kohe, ehkki selle eest ei pea kohe kogu raha välja käima. Lisaks on autoliisingu puhul võimalik ka väiksemate sissetulekutega inimestel endale uus auto soetada.

Teine eelis on lihtsus – autoliisingu taotlemine on lihtne protsess ning võrreldes tavapärase autolaenu taotlemisega on liisingu taotlusprotsess tavaliselt oluliselt kiirem ning lihtsam.

Lisaks sellele on võimalik sõlmida autoliisingu lepinguga erinevaid kokkuleppeid ning lepinguid vastavalt teie vajadustele.

Millised on autoliisingu puudused?

Peamine miinus on intressi maksmine – nagu juba mainitud, tuleb autoliisingupuhul maksta intressi, mistõttu võib laenu kogumaksumus olla mitu tuhat eurot rohkem, kui osta auto välja korraga.

Teine miinus on see, et pärast lepingu lõppemist ei ole auto liisinguperioodi lõppedes teie oma, ehkki olete selle eest maksnud. Kuigi on võimalik lepingut pikendada, tuleb samas arvestada, et see põhjustab täiendavaid kulusid.

Kuidas valida sobivat liisingulepingut?

Sobiva autoliisingulepingu valimiseks tuleb vaadata mitmeid erinevaid tegureid. Kõige olulisemad neist on liisinguperiood, intressimäär ning kuumaksetähtajad. Samuti tuleb vajadusel kaaluda võimalikku GPS-seadmete paigaldust, ülevaatamist ning kindlustust.

Lisaks sellele tuleb hinnata ka vajadusi ja võimalusi, kuna kõiki autoliisingu võimalusi ei pruugi alati kasutada. Näiteks ei pruugi autoliisingud kilomeetripõhise arvestusega alati sobida neile, kes sõidavad vähe või ei kasuta autot eriti tihti.

Lõpetuseks

Kokkuvõtteks võib öelda, et autoliising on hea võimalus omale uue auto soetamiseks, kui te ei soovi kogu maksumust kohe välja maksta. Siiski peate arvestama ka intressiga ning sellega, et auto ei ole teie oma enne liisinguperioodi lõppu. Seetõttu on väga tähtis valida sobiv liisinguleping vastavalt teie vajadustele, võimalustele ning tuleviku plaanidele.