Nullkulu

Nullkulu

kuidas joonistada kassi?

Kuidas joonistada kassi

Kuidas joonistada kassi võib tunduda keeruline ülesanne, kuid see võib olla ka lõbus ja rahuldust pakkuv. Kassid on armastatud loomad, keda on tänu nende ilule ning eriskummalisele iseloomule joonistatud juba aastasadu. Selle artikli eesmärk on juhendada teid, kuidas joonistada oma kätetööna kass.

Alustuseks peate hankima korralikud joonistusvahendid. Vajalikuks läheb paber ning pliiatsid või pastakad. Kui soovite, võite kasutada ka süsipliiatseid ning pastelsõõrikuid, mis annavad joonistusele erilise efekti. Enne joonistamist mõned lihtsad juhised, mis aitavad teil kassipildi loomisel edukad olla.

Kass peab olema õigesti proportsioneeritud. See tähendab, et kassi pikkus peaks olema võrdne tema kõrgusega. Kassi pea suurus peaks olema väiksem kui tema õlad. Samuti tuleb arvestada kassi kehaehitusega – kas tegemist on kitse või peenema kehaehitusega kassiga.

Lihtsustage kassi kuju esmalt põhiliinide abil. See aitab teil määrata kassi pea ja keha proportsioone ning joonistada õigesti kassi näojooned.

Kassi keha kontuurid peavad olema õigesti proportsioneeritud. Selle kõige lihtsamaks viisiks on mõelda kastile, millest kassa keha koosneb.

Kassi nägu vajab kõige rohkem detaili. Kõigepealt kasutage silmade vahel paikneva joone joonistamiseks horisontaalset joont. Seejärel lisage silmade asukoht ning teised näojooned nagu nina, suu ja kolvad. Kassil peaksid olema ka kõrvad, mida saab hõlpsalt joonistada kaksiku kujul.

Järgnevalt juhendavad allolevad pealkirjad teid sammhaaval, kuidas joonistada kassi:

Vali oma kassi stiil
Kasside joonistamiseks on mitu stiili, alates lihtsatest pildikestest kuni tehniliselt keerukate detailideni. Millist tüüpi kassi soovite joonistada, sõltub teie oskustest ja eelistustest.

Selleks, et kassipildist oleks saanud lõbus ja meeldejääv kujutis, võite joonistada kassile ka naljaka näo.

Vali kassi positsioon
Kasside joonistamine võib olla palju lõbusam, kui proovite kassi erinevaid poose panna. Kassid saavad olla seisevad, istuvad, liikuval jne. Otsustage, millises poosis soovite kassi joonistada.

Alustage põhiliinidega
Proportsioonide määramiseks alustage põhiliinidega. Joonistage lühike vertikaalne joon, mis tähistab kassipea asukohta. Seejärel joonistage ülevalt diagonaalselt allapoole kulgev joon, mis tähistab kassi keha asukohta. Joonistage ka kassi saba ja tagajalgade jooned.

Lisage kassile kuju
Liikuge põhiliinidega järgmisele tasemele ja hakake kassi kehalist kuju joonistama. Joonistage kassisaba jooned ja liikuge diagonaalselt kassi kehale. Järgmiseks peate tähistama kassi kogu keha.

Lisa detailis
Lisage kassi detalje, nagu kõrvad ja nägu. Lisage oma kassi silmad ja hambad. Ärge unustage kassi küüniseid! Kui soovite joonistada karva, siis ärge unustage karvade asetust ja valgust.

Viimistlege teos
Ükskõik, kuidas otsustate peale minna, on olemas võimalus, et teie joonistus vajab täiendamist. Saate joonistust igal ajal üle joonistada, et see näeks parem välja. Kindlasti lisage varjutamist ja tekstuurilisi detailid, et kass joonistusel rohkem välja paistaks.

Kokkuvõte
Selleks, et teie kassike joonistus saaks paremaks, peate rohkem harjutama. Tehke esialgu lihtsaid kassi kujusid ning liikuge järk-järgult keerukamate loomade ja pooside juurde. Kasutage rohkem viiteid kasside joonistamise kohta, kui tunnete, et vajate rohkem nõu. Kuid mis kõige tähtsam, ärge lõpetage oma loomingulisuse avaldamist. Joonistage ja looge nii palju, kui soovite. Teie unistus joonistada kass on vaid mõned pliiatsid ja hulk paberit eemal.