Nullkulu

Nullkulu

kuidas saada lahti kassi pissi haisust?

Kuidas saada lahti kassi pissi haisust

Kassi pissi hais võib olla tõeline nuhtlus. See võib koguneda ja muutuda talumatuks, kui seda ei käsitleta õigesti. Kui suur osa sinu elust on kiskunud mööda maad ja vaipu, et pesta välja kassi pissist läbi imbunud plekke ja lõhna? Hea uudis on see, et on võimalik lahti saada kassi pissi haisust, ja see ei pea tingimata olema raske! Järgnevalt anname sulle mõned näpunäited, kuidas eemaldada kassi pissi lõhna kompleksselt ja tõhusalt.

Kassid ja pissimine:

Põhjus, miks kassid pissimas käivad, on väga lihtne. Sarnaselt inimestele või teistele loomadele, peavad ka kassid oma põit tühjendama, et vältida ebamugavustunnet ja isegi terviseprobleeme. Kuid kui see juhtub määratlemata kohtades, näiteks kodus, võib see muutuda tõeliseks probleemiks, eriti kui lõhn on tugev ja püsiv.

Kassi pissi lõhn võib koguneda mööblile, vaipadele, põrandakattele ja isegi seintele. Kui seda ei käsitleta korralikult, muutub see veel intensiivsemaks, sest kass võib tunda end mugavalt, kui ta hakkab uuesti samasse kohta pissima. Sellepärast on oluline probleem kiiresti ära lahendada.

Alguses peaksid tegelema kassi pissialustega, kui neid on. Enamik kasse otsib välja paigad, mida nad on juba kasutanud, mistõttu peaksite hakkama nende aluspinda hooldama. Lisaks sellele on siin mõned näpunäited, et vältida kassi pissi haisu igaveseks.

Puhasta laigud põhjalikult:
Kui kass on juba kuskile pissinud, siis puhasta see koht hoolikalt ära. Kassi uriini koostisse kuuluvad suhkruained ja valgud, mis kleepuvad kergesti erinevate materjalide külge. Parim on puhastada kogu ala kuuma vee ja pesuvahendiga.

Kasuta lõhnasööjaid:
On olemas spetsiaalsed lõhnasööjad, mis on mõeldud kassi pissi lõhna eemaldamiseks. Need võivad olla kas läbipaistvad vedelikud või tabletid, mis tuleb lahustada vees. Samuti võid kasutada söögisoodat. Seda tuleks laiali hajutada vaipadele, põrandatele ja mööblile, jätta mõneks ajaks (umbes 10-15 minutit) seisma ja seejärel tõhusalt puhastada.

Pragunenud põranda remont:
Mõnikord võib kassi pissi haisu taga olla hoopis pragunenud põrand. Kuidas seda testida? Määrige lihtsalt teepuuõli pragudesse. Kui uriini lõhn kukub peatselt tagasi, näitab see, et probleem on selles. Kui leiate pragusid, siis on parim viis probleemist vabanemiseks põranda väljavahetamine.

Kassi pissi haisu ennetamine:

Muidugi on palju parem ennetada haisu tekkimist kui seda hiljem lahendada. Selles osas on mõned näpunäited, mis võivad aidata:

Võta kasutusele treeningmeetodid:
Kasside sisetreenerid usuvad, et enamik kasside käitumist on õpitav ja muudetav. Kui õpid oma kassi piisavalt välja treenima, peaks see sageli käima ainult kindlates kohtades. Näiteks võid pidevalt oma kassi viia kassimajja, et lihtsam oleks seda hooldada.

Steriliseeri oma kassi:
Kasside kastreerimine muudab teid vähem tõenäoliseks kassi pissi lõhnade eest hoolitsemisel. Kui teie kass on steriliseeritud, hakkab ta sagedamini märku andma, kui ta tahab kasti kasutada.

Peleta kassid eemale teatud kohtadest:
On olemas spetsiaalsed vahendid, nagu näiteks kasside peletamise pihustid, mis aitavad eemaldada kassid määratud piirkondadest. Neid tuleks paigutada kõige populaarsematesse tassi asukohtadesse. Selliste vahendite kasutamine peab olema enne teid hinnatud ja pidage nõu lemmikloomaarsti või veterinaararstiga.

Kokkuvõttes:

Kassi pissi lõhn võib olla tõeline nuhtlus, kuid see ei pea nii olema. Nagu eespool mainitud, on palju võimalusi, kuidas seda probleemi tõhusalt lahendada. Kasutage eespool loetletud näpunäiteid põhjalikult, et hoolitseda oma kassi mugavuse ja tervise eest, ilma et peaks muretsema haisu üle. Lõpetuseks, kui kassi pissi hais võib olla tõeliselt tüütu, on selle lahendamine üsna lihtne, kui tunnustad varakult probleeme ja rakendate neile ravi.