Nullkulu

Nullkulu

kuidas kassi pissi haisust lahti saada?

Kuidas kassi pissi haisust lahti saada

Kass on tavaliselt suurepärane pereliige, kuid mõnikord võib tema pissi hais muutuda liiga tugevaks, rikkudes sinu koduõhku ja muutes elamise ebameeldivaks. Õnneks saab selle probleemi lahendada, kui tead, miks see haisu tekitab ja mida saab teha, et sellest lahti saada. Siit saad teada, kuidas kassi pissi haisust lahti saada ning milliseid meetodeid selle eemaldamiseks saab kasutada.

Miks kassi uriin haiseb nii tugevalt?

Haisu põhjustab kassi uriinis sisalduv ammoniaak. See aine võib muutuda väga kontsentreerituks, eriti kui kassid pissivad korrapäraselt samasse kohta. Ja kui uriin kuivab, tekib bakterite kasv, mis annab välja veel rohkem ammoniaaki.

Mõnikord võib kassi pissi hais tugevneda ka siis, kui kassil on terviseprobleeme, nagu näiteks kuseteede infektsioonid, neeruhaigused või diabeet. Sellises olukorras oleks parim lahendus kassi viimine loomaarsti juurde. Loomaarst teeb kindlaks, mis on haiguse põhjus ja annab nõu, kuidas sellega toime tulla.

Kuidas kassi pissi haisust lahti saada – meetodid:

Allpool on mõned näpunäited, kuidas kassi haisust lahti saada:

1) Puhasta koheselt uriini – mida kiiremini uriin eemaldatakse, seda vähem jääb halba lõhna. Näiteks võib eemaldamiseks kasutada paberit, märga rätikut või spetsiaalset puhastusvahendit.

2) Neutraliseeri uriini hais – kasside uriinil on happeline pH tase, mis tuleks neutraliseerida leeliseliste detergentide või segudega (näiteks äädikhappes või soodas).

3) Koorimine – kass on loom, kes on loodud enese puhastamiseks, seega koorib ta tihti enda karva. Kui uriini satub karva, tuleks see välja lõigata. Mõnikord tuleb karv aluskarvast hoopis maha ajada.

4) Steam puhastus – pesumasinaga pesemist ei aita. Kõva pinnaga (näiteks põrand, seina või mööbel) cleanimiseks võib kasutada steam-cleanerit.

5) Kasuta spetsiaalset puhastusvahendit – mõned spetsiaalsed puhastusvahendid eemaldavad uriini täielikult ning neutraliseerivad selle haisu.

Kuid oluline on meeles pidada, et mõnikord on olukord juba nii halb, et lihtsalt puhastada ei piisa. Sellisel juhul tuleks ebaõnnestunud asju välja vahetada või isegi vahetada kõik tekstiilpinnad.

Lõppsõna

Kassi uriini haisu probleem on midagi, mida enamik kassiomanikke peab kahjuks varem või hiljem kogema. See võib olla tõeliselt kurnav ja unf talumatult intensiivne, kuid õnneks on palju meetodeid, kuidas sellest lahti saada. Kui haisu kõrvaldades on tähtis meeles pidada, et ennetamine on parem kui ravi. Hoia oma kodu puhtana ja kassi liivakasti puhastatuna ning haisust saavad asjad paremaks minema. Oma kassi eest hoolitsemisega tagad, et tema ja sina elate probleemidest vabalt ja mõlemad olete terved ja rõõmsad.