Nullkulu

Nullkulu

mida joonistada?

Mida joonistada?

Kas kunagi seisid ka teise inimese joonistatud pildi ees ja mõtlesid enda sees, et see tundub kuidagi lihtne ja ilus ning tahaksid ka sama teha? Noh, siis on hea uudis, sest joonistamine on midagi, mida saab igaüks õppida ja arendada. Joonistamine on lõbus ja loov protsess, mis võib samas olla ka stressimaandav tegevus. Kui oled huvitatud joonistamisest, aga ei tea, mida joonistada, siis oleme siin, et sind aidata. Selles artiklis jagame sulle ideid joonistamiseks ja räägime ka sellest, kuidas joonistamise oskust edasi arendada.

Idee #1 – Inimesed

Inimesed on joonistuse üks populaarsemaid teemasid, kuna keha, näojooned ja poosid annavad palju väljendusvõimalusi. Joonistada saab emotsioone, liikumist, kehaanatoomiat ja palju muud. Inimese joonistamiseks on mitmeid erinevaid tehnikaid ja stiile, mis võimaldavad tekitada erineva emotsiooni ning anda joonistusele individuaalse touch’i.

Alustamiseks proovi joonistada enda peegelpilti või küsi sõbral positsioneeruda sinu jaoks huvitavalt ning joonista tema poos. Kuna keha on keerukas, siis soovitame alustada algsetest kujunditest ja liikuda edasi üksikasjalikumate osade juurde. Idealistlikuks joonistamiseks on tavaliselt vajalikud joonistamisoskused ja suurepärane nägemus, kuid sa ei pea startima kohe keerukate joonistuste ja protsessidega. Lihtsalt proovi ja võid saavutada oma joonistamises uue taseme.

Idee #2 – Loomad

Loomad on joonistusmaailmas samuti üks populaarsemaid teemasid. Alates lemmikloomadest kuni looduses elavate elukateni, peidab iga loom endas erilise tunnete- ja isiksusetäiuse. Oluline on meeles pidada, et loodus ise on huvitav ja joonistamine on suurepärane viis seda avastada. Loomadest joonistamine võib olla keerulisem, kuna nende struktuur ja kehaanatoomia erineb inimestest. Kui sa ei ole veel proovinud loomi joonistada, siis alusta lihtsate kujunditest. Võid alustuseks joonistada koera, kassi, konni või kasse. Nende võimalustega on lõputult võimalusi.

Idee #3 – Maastikud

Maastikujoonistused on samuti populaarsed, sest iga kord viib see vaataja reisile. See on suurepärane võimalus õppida, kuidas kujutada erinevaid geomeetrilisi kujundeid ning värvi, pilvede, taeva ja kõige muu lisamisel saab luua maastikke, mis panevad vaataja tundma, nagu oleks ta kohal. Kui alguses tundub joonistamine keeruline, võib olla abi pilte oma kodu lähedal olevatest maastikest ning nendes õrnduste joonistamises harjutamine. Võid joonistada näiteks mere, mägesid, lagendikku või vihmametsa. Joonistades maastikku, on hea meeles pidada, et see peaks tunduma autentne ning kusjuures on iga detail oluline.

Mida joonistada järgmisena?

Joonistamisprotsessile lisanuks midagi uut ning julgustame sind proovima joonistamist nii erinevate teemade kui ka erinevate tehnikatega. Nagu paljudes teistes valdkondades, on ka joonistamisel on oluline omada püsivust ja reipust. Kui kahtled, võta enam aega et joonistus õnnestuks just sellisena nagu sa seda soovid. Leia aega joonistamiseks ning leiad kohe varsti oma mooduse, mis sind kõige rohkem inspireerib. Joonistamise õppimine on pikk protsess ning mitte kõik joonistavad võibolla kohe esimesel korral perfektselt. Oluline on proovida ning donstireerida koos oma joonistusoskusi.

Kokkuvõtteks on joonistamine suurepärane võimalus nii loomingulisuse väljendamiseks, kui ka endale vaimselt heaolu pakkumiseks. Joonistamiseks pole vaja midagi muud kui paberit ja pliiatsit ning mida rohkem sa joonistamise praktiseerides, seda rohkem sa arendad endas oskust. Leiad ennast lihtsalt joonistamas ja naudid seda protsessi.

Iga inimene loob oma ainulaadse maailma ning mis on parem viis seda väljendada kui joonistamine. proovi erinevaid valdkondi ning saad ennast avastada veelgi enam. Loodame, et sellest artiklist leiad motivatsiooni ja inspiratsiooni oma joonistamise edendamiseks. Koputades oma loovuse uksele ning end avades, leiad maailma, millest seni ei olnud aimugi.