Nullkulu

Nullkulu

kuidas jagada netti?

Kuidas jagada netti

Interneti jagamine on tänapäeval üsna tavaline. Paljud majapidamised või korterid, kus elavad mitu inimest, jagavad sama internetiühendust. See aitab vähendada kulusid ja muuta internetiühenduse kättesaadavamaks kõigile majas elavatele inimestele. Selleks, et interneti jagamine oleks edukas ja lihtne, on vaja teha mõningaid ettevalmistusi ja kasutada spetsiaalseid meetodeid. Selles artiklis õpid, kuidas jagada netti ning millised on selle võimalikud eelised ja puudused.

Kuidas jagada netti ruumis

Kui elad korteris või majas, saab interneti jagada ruumide vahel. See on võimalik, kuid selleks on vajalik sobiv seadistus ning vajalikud tööriistad.

Üks võimalus interneti jagamiseks on kasutada Ethernet kaableid. Ethernet võrk koosneb kaablitest, mis ühendavad arvuteid ja muid seadmeid serveriga. Enne Ethernet kaablite kasutuselevõttu tuleb määrata oma internetiteenuse pakkuja, internetiühendus ja modem. Kui see on tehtud, saab Ethernet kaablitega ühendada oma arvutid, ruuterid ja muud seadmed. Ethernet kaablid võivad olla pikad ja võivad ulatuda ka teisele korrusele.

Teine võimalus interneti jagamiseks on kasutada traadita võrke. Wi-Fi võrk koosneb ruuterist ja traadita adapteritest, mis ühendavad erinevaid seadmeid ühte võrku. Wi-Fi võrku on eriti mugav kasutada juhtmevabalt seadmeid, nagu näiteks sülearvutid, tahvelarvutid, nutitelefonid.

Kui soovid luua Wi-Fi võrku, siis on vaja lairibaühendust, Wi-Fi ruuterit ja vastavat seadistust. Kui sellel tehnoloogial on hea signaal, võivad selleks seadmeteks olla sülearvutid, nutitelefonid või tahvelarvutid, millel on kaasas WiFi vastuvõtja. Kuid sel juhul on võimalik ka arvutit ühendada Wi-Fi võrguga ja teisi seadmeid Ethernet kaablitega.

Toome välja lihtsad juhised, kuidas luua Wi-Fi võrk:

Millega vastuvõtjad ühenduvad: kui kasutatakse mõnda traadita seadet, olgu siis nutitelefon, tahvelarvuti või sülearvuti, siis on vaja veenduda, et see oleks aktiveeritud ning saaks seadistuse teha. Wi-Fi võrku ühendamiseks võid muuta oma seadme võrguühenduse seadeid või kasutada spetsiaalselt loodavaid tarkvara.

Routeri seadistamine: router seadistatakse vastavalt sinu vajadustele. Võid kasutada kaasasolevat tarkvara või juhiseid.

Võrgukonfiguratsioon: võid paigaldada täiendavaid seadmeid, nagu extender-boostereid, mis aitavad kaugematele seadmetele parema signaali anda.

Wi-Fi võrgu turvalisuse tagamine: Wi-Fi võrku tuleks kindlasti kaitsta parooliga, et vältida volitamata isikute arvuti või muu seadmele juurdepääsu.

Lõppetapp: kui oled seadistamise lõpetanud, on võimalik ruumidesse paigaldada erinevaid Wi-Fi signaali tugevust suurendavaid seadmeid, et selle kvaliteet oleks parem ja selle kiirus kiirem.

Eelised ja puudused Interneti jagamisel

Interneti jagamine võib olla kasulik, sest see hoiab raha kokku, muudab interneti kättesaadavamaks kõigile majas elavatele inimestele ja võimaldab teil jagada faile, sõnumeid, pilte ja mitmesugust muud teavet. Kuid interneti jagamisel on ka mõningaid puudusi.

Üks puudus on see, et internetiühenduse kiirus võib aeglasemaks muutuda, sest rohkem inimesi võib samaaegselt interneti kasutada, mis avaldab tavalise võrgukiirus. Teine puudus on see, et jagatud internetis on piirangud, näiteks kui keegi laeb alla raskeid faile, võib see mõjutada kõigi teiste seadmete kiirust. Muud puudused võivad olla ka ühise internetiteenuse kasutamine, kui sellega on seotud piirangud või kui ühiselt kasutatavate seadmete arv on piiratud.

Arvestades eeliseid ja puudusi, on interneti jagamine rohkem praktiline alternatiiv inimestele, kes ei kasuta internetti igapäevaselt. Sel viisil võite hõlpsalt internetiühendust oma lähedastega jagada ilma suuremate kulutuste tegemata.

Kokkuvõte

Interneti jagamine võib olla kasulik võimalus ruumis või majapidamises, kus on mitu inimest. Selleks on võimalik kasutada Ethernet kaableid või Wi-Fi võrke. Jagamisel on erinevaid eeliseid ja puudusi ning seetõttu on vajalik hoolikas kaalumine ja sellest protsessist arusaamine ning oskus kasutada seda. Pärast asjakohast seadistamist võib jagamine olla lihtne ja mugav ning säästa teie pere eelarvet.