Nullkulu

Nullkulu

kuidas installida windows 10?

Kuidas Installida Windows 10

Windows 10 on Microsofti kõige uuem operatsioonisüsteem, mis on kättesaadav erinevatele arvutitootjatele. Selle operatsioonisüsteemi installimine võib aga olla üsna keeruline, eriti kui olete uus kasutaja. Selles artiklis keskendume sellele, kuidas saate Windows 10 installida oma arvutisse sammhaaval koos ekraanipiltidega.

Asetage Windows 10 Installatsioonifail USB mälupulgale
Enne kui alustate Windows 10 installimist, peate kõigepealt allalaadima selle ametliku installatsioonifaili Microsofti veebisaidilt. Seejärel peate kopeerima faili USB-mälupulgale, et saaksite seda kasutada operatsioonisüsteemi installimiseks.

Kasutage rahvusvahelist akent, et sätted korda seada!
Kui olete USB-mälupulga ette valmistanud, ühendage see arvutiga ja taaskäivitage see. Arvuti taaskäivitamisel peate klõpsama klahvile “Boot Options”, et saaksite valida USB-mälupulga käivitamise. Seejärel kuvatakse ekraanile Windowsi paigaldamine. Esimene asi, mida peate tegema, on valida sobiv keelevalik. Kontrollige, kas teie riik on nende seas, kes räägivad eesti keelt. Keerake sätted nii, nagu need meie abiga paigas on ja saate kohe suruda “Install”.

Litsentsitingimused
Enne jätkamist peate andma oma nõusoleku Microsofti litsentsitingimustele. Kui olete tingimustega tutvunud, klõpsake nupul “Järgmine”. Seejärel kuvatakse ekraanile hoiatus, et Windows 10 on operatsioonisüsteem, mis on loodud turvalisuse huvides ja et peate nõustuma selle kasutamisega. Kui olete nõus, klõpsake nupul “Jätkake”.

Valige installimise tüüp
Järgmine ekraan kuvab erinevad installimisvalikud. Kui teete puhta installi, valige kohandatud variant: “Kohanda installimist.” See valik eeldab, et teil on juba olemas Windowsi draiv, kuhu te soovite uue Windowsi installida. Kõvaketta valimiseks klõpsake jaotises “Kuhu soovite Windowsi installida?” nuppu “Uus.” Siis saate valida koha, kuhu soovite Windowsi installida.

Windows 10 draivereid kontrollitakse
Kui olete kõvaketta välja valinud, saate edasi minna. Süsteem kontrollib, kas teie arvutisse on vajalikke draivereid paigaldatud. Kui kõik on korras, saate jätkata paigaldamist.

Installimine algab
Paigaldamise alguses võib teil olla ekraanil must ekraan koos allpool liikuvate valgete punktidega, mis tähendab, et operatsioonisüsteem laeb faile. Olge kannatlik, selle protsessi kestus sõltub teie arvuti kiirusest.

Kiire seadistus
Kui failid on laetud, on teil võimalik valida kas isikupärastada arvutit või kasutada seda kiirelt. Kui valite kiire seadistuse, kasutab Windows eelmises etapis sätestatud rahvusvahelisi sätteid. Kui soovite oma arvutit isikupärastada, peate sisestama oma konto andmed ja konfigureerima sätted, nagu kasutajakonto nimi ja parool, turvalisuspilt ja Interneti-sätted.

Finishing touches

Lõpuks laskub teile ekraan, mis teavitab teid Windowsi lõpuleviimisest, pärast mida lõpetatakse paigaldamine. Arvuti taaskäivitub automaatselt ja ilmub teretulnud ekraan.

Järeldus

Windows 10 installimine võib võtta pisut aega ja vaeva, kuid see on vajalik protsess, et saada kasutusele uus ja täiustatud operatsioonisüsteem. On oluline hoida oma draivereid ajakohasena, et saaksite draivi jõudlust maksimeerida. Järgides ülalolevaid samme, saate paigaldada Windows 10 edukalt ja rõõmu tunda oma täiesti uuest süsteemist.