Nullkulu

Nullkulu

kuidas grippi ravida?

Kuidas grippi ravida: üksikasjalik juhend

Gripp on nakkushaigus, mida põhjustab RNA-viirus. Inimesed, kellel on gripp, kurdavad peamiselt kõrget palavikku, külmavärinaid, köha, kurguvalu, nohu, peavalu, väsimust ja lihasvalu. Enamikul juhtudel ei ole gripi tüsistused tõsised, kuid väikelastel, eakatel ja nõrgenenud immuunsussüsteemiga inimestel võib see põhjustada tõsiseid haigusi ja isegi surma. Seega on oluline teada, kuidas grippi ravida. Selles artiklis räägin ma sellest, kuidas grippi ravida.

Kuidas levib gripp?

Grippi levitab tavaliselt õhus lenduvad piisakesed, mida nakatunud inimene köhimise või aevastamisega levitab. Viiruse võib saada ka nakatunud inimese kokkupuutel objektidega, mis on saastunud gripi viirusega. Haigus võib levida ka piirkonnas, kus on palju inimesi.

Kuidas grippi vältida?

Grippi saab vältida mitmel viisil, sealhulgas vaktsineerimine, kätepesu, ohutu köhimine ja aevastamine, inimese kontakti vältimine haigetega ja infektsioonipiirkondade vältimine. See on eriti oluline eakamatele inimestele, väikelastele ja inimestele, kellel on nõrgenenud immuunsus.

Kuidas määrata, kas teil on gripp?

Grippi saab määrata haigusnähtude järgi. Patsiendid, kellel on kõrgem palavik, köha, kurguvalu ja väsimus, võivad olla grippi nakatunud. Sageli on sellistel patsientidel ka nohu ja peavalu.

Kuidas grippi ravida?

Grippi saab ravida erinevate meetoditega. Need sisaldavad:

Voodipuhkus ja puhkus: Voodipuhkus ja puhkus aitavad teie kehal puhata ja paraneb kiiremini.

Ravimid: Paljud ravimid võivad aidata leevendada gripi sümptomeid, sealhulgas palavikualandajad, valuvaigistid ja köharavimid. See võib aga olla ohtlik, kui te võtate neid ilma arsti retseptita.

Vedeliku tarbimine: Vedeliku tarbimine on väga oluline, kuna see aitab teil keha hüdreerida ja aitab teil kiiremini paraneda.

Dieedid: Dieedid aitavad grippi ravis väga palju. Köögiviljade ja puuviljade söömine on gripiravis tõeliselt oluline, sest need sisaldavad palju vitamiine ja mineraale.

Krüoteraapia: Krüoteraapia hõlmab haige keha jahutamist, et vähendada palavikku, valu ja turset.

Alternatiivteraapia: Näiteks aitavad paljud inimesed iseenda paraneda teiste meetodite abil kui teaduslikult tõestatud meetodid.

Kokkuvõte

Gripp on ohtlik nakkushaigus, mis võib olla väga ohtlik väikelastele, eakatele ja inimestele, kellel on nõrgenenud immuunsus. Selle ravimine on lihtne, kui sa tead, kuidas grippi ravida. Voodipuhkus, vedeliku tarbimine, korralik dieet ja alternatiivteraapia võivad aidata teid seda raskesti talutavat haigust üle elada. Olge kindel, et hoolitsete oma tervise eest ja järgige juhiseid hoolikalt.