Nullkulu

Nullkulu

kuidas cv kirjutada?

Kuidas CV kirjutada? Praktiline juhend

Töö leidmine on tänapäevases maailmas üha enam konkurentsivõimeline. CV on sinu võti avada uks uude töökohta. Kuidas hakkama saada kõigi teiste kandidaatidega ja saada loomingulise ning tähelepanuväärse CV-ga? Sellele küsimusele vastamiseks oleme selle praktilise juhendi koostanud. Lugege edasi, et leida igasuguseid näpunäiteid selle kohta, kuidas oma CV-d maksimaalselt ära kasutada ja paista silma kõigi teiste kandidaatide seas.

Mida tähendab CV?

Enne kui jagama hakkame meie nõuandeid, laskem meil alustada põhjustest, miks koostada CV. CV tähendab lühidalt “Curriculum Vitae” ehk elulookirjeldust. See on dokument, mis näitab sinu töökogemust, haridustaset, oskusi ja huvialasid. See on esimene asi, mida tööandja näeb ning seega on oluline, et see oleks korras.

Kuidas koostada hea CV?

Personal info ja profiili loomine

Alusta oma CV-d esimese asjana oma personal info lisamisest: sinu nimi, aadress, telefoninumber ja e-posti aadress. Seejärel saad kirjeldada oma profiili ehk lühidalt ennast ja oma eesmärke tutvustada.

Näiteks:
“Olen kohusetundlik, täpne ja loov inimene, kes otsib võimalust rakendada oma oskusi kiiresti arenevas ettevõttes. Soovin saada osaks rahvusvahelisest meeskonnast, kus saan töötada loominguliselt ja saavutada kõrgeid tulemusi.”

Haridus

Kõige olulisem aspekt, mida paljud tööandjad hindavad, on sinu haridusaste. Kirjuta oma CV-sse kõik oma hariduslikud saavutused oma viimasest haridustasemest alates.

Näiteks:
“2016-2019 | Majandusteaduse bakalaureusekraad, Tartu Ülikool.
Edasilugemiseks: Kuidas õpiväljundid oma CV-sse lisada? ”

Kui sul on puudu kogemustest tööturul, näitab kõrge haridus sinu loomingulisust ja pühendumust oma elukutsele. Vastasel juhul on töökogemus alati olulisem.

Töökogemus

Uuri välja kogemus, mida sooviksid lisada oma CV-sse, ja kirjelda seda täielikult. Ükskõik, kas oled töötanud vaid paar kuud või juba mitu aastat, on tähtis kirjeldada oma töökogemust selgelt ja üksikasjalikult. Kirjuta alla iga töökoha, kus oled olnud, ning lisa sinna oma ametikohustused ja saavutused.

Näiteks:
“2018-2019 | Müügimees, Jõesuu kauplus
Minu põhikohustused hõlmavad klienditeenindust, kliendisuhte hoidmist ja müügiprotsessi juhtimist. Minu saavutused selle töökoha juures hõlmavad 10% müügikasvu kaupluses ning 50% kasv klientide rahulolus ja tagasisides kaupluse kohta.”

Oskused

Kirjelda oma oskusi, kuna see annab tööandjale parema ülevaate sellest, mida sa oskad. Kirjuta oma CV-sse mitmesugused keeleoskused, arvutioskused jne.

Näiteks:
“Keelte oskus:
– Eesti keel: emakeel
– Inglise keel: suuline ja kirjalik vabalt
– Vene keel: suuline ja kirjalik vabalt”

Huvialad

Lõpuks, kui oled kirjutanud kõik oma hariduse, töökogemuse ja saavutused, võid lisada enda kohta mõned lõbusad faktid – näiteks oma hobid. Kuna see on viimane asi, mida tööandja näeb, võib see sinust kui inimesest positiivse mulje jätta.

Näiteks:
“Huvialad:
– Fotograafia
– Reisimine
– Kokkamine”
Nende huvialade loetletud viisil näitad ennast mitmekülgsena ja hakkaja inimesena.

Mõned nõuanded lõpetuseks

Nüüd, kui oled koostanud oma CV, on oluline sellega kaasas olev kaaskiri sama tähelepanelikkusega läbi mõelda. Ära unusta, et sinu CV on su peamine vara, mis aitab sul otsida ja leida tööd, seega on vastavalt vajadusele oluline seda muuta, täiendada ja kohandada.

Loodame, et see praktiline juhend leiab kasutust teie tulevases tööpüüdluses. Järgides neid juhendeid, koostate endale kindlasti silmapaistva CV ning astute juba sellega suure sammu tööplaneedi suunas. Edu teile!