Nullkulu

Nullkulu

kuidas arvutada tunnitasu?

Kuidas arvutada tunnitasu – Kõik, mida pead teadma

Töötajana on kõige olulisemaks aspektiks teadmine, kui palju raha teenid iga tehtud tund. See on sinu jaoks põhiline vahend nõustamaks läbirääkimistel tööandjaga, tagamaks, et saad õiglase palga oma raske töö eest. Seda arvestades on oluline teada, kuidas arvutada tunnitasu ning miks see on nii oluline.

Töötasu arvutamiseks pead arvestama mitme erineva faktoriga. Kõigepealt peab olema teada, mis summa on bruto tunnipalk ning seejärel otsustada, kas sulle lisanduvad mingid boonused, nagu näiteks tööalane kogemus või erialane väljaõpe.

Kui sulle lisanduvad boonused, siis pead arvutama kogu summa, mida tuleb nende eest maksta, ning lisama selle bruto tunnipalgale. Samaaegselt tuleb maha arvutada ka kõik maksud, et saada esialgne netotunnitasu.

Üks peamisi vahendeid, mida kasutatakse tunnitasu arvestamiseks, on järgmine valem:

Tunnitasu = bruto tunnipalk + boonused / tund – maksud

Kuidas leida oma bruto tunnipalk?

Bruto tunnipalk on summa, mida tööandja maksab töölepingu alusel ilma mingisuguste lisadeta. See leitakse kõige lihtsamini, jagades töötasu kokku lepitud tööajaga.

Näide: Kui sulle makstakse 1800 eurot kuus ning töötad 40 tundi nädalas, siis bruto tunnipalk on umbes 11,25 eurot.

Kuidas arvutada boonuste summat?

Boonuste hulka võivad kuuluda kõik lisatasud, mis sõltuvad töö tegemise viisist, töökoormusest ja muudest spetsiifilistest üksikasjadest. Näiteks võivad autokulud, lisapuhkused ja haiguspäevad olla boonused, mis liidetakse bruto tunnipalgale.

Kuidas neid boonuseid arvutada? Siin tuleb üles leida, millised boonused sulle liituvad ning seejärel leida nende kogusumma. See summa jagatakse tundidega, kui soovid teada, kui palju sa iga tunni eest teenid.

Näide: Kui sa saad boonuseks 100 eurot ning töötad 8 tundi päevas, siis päevane boonussumma on 12,50 eurot.

Kuidas arvutada maksud?

Maksude arvutamine võib olla keeruline, kuna neid on palju erinevaid. Seepärast on oluline teada, millised maksud sulle laekuvad.

Kõige levinumad maksud, mis tuleb töötajal tasuda, on tulumaks, töötuskindlustus- ja sotsiaalmaks. Kuid ka tööandjal on omad maksukoormused, mida peab tasuma töötaja eest.

Kuidas arvutada ise oma maksud? Lihtsaim viis on leida keskmised proportsioonid, mida paljud jaotuspunktid praktiseerivad ning aluseks võtta see. Näiteks, tulumaks on Eesti puhul 20% ning Sotsiaalmaks on 33% ning kui lisada juurde töötukindlustus, tuleb sulle kõikide maksude summana tõenäoliselt ligikaudu 40% ulatuses.B ….

Järeldus

Mäletades seda, kuidas arvutada tunnitasu, on sul võimalik ise teha ülevaade oma töö palgast sellisel kujul, mis näitab teile lõpuks netottasu tunni kohta. Palju sõltub tööandjast, kuid leidke viis, kuidas tõestada oma panust tööle, et võimaldada läbirääkimiste käigus õiglasemat tasu. Hoidke end pidevalt kursis selles valdkonnas toimuvaga ning see aitab teil alati hinnata oma töö panust ja määrata endale tasu oma raske töö eest. Kui te olete motiveeritud ja teete oma tööd hästi, siis on kõik võimalik.