Nullkulu

Nullkulu

kuidas arvutada netopalgast brutopalka?

Kuidas arvutada netopalgast brutopalka?

Palgapäev on üks kõige oodatumaid päevi meie kõigi elus, kuid enne kui saad oma raha kätte, pead üldjuhul aru saama, kuidas sinu palk töötab. Üks selline asi, millega paljud inimesed on hädas, on teada saada, kuidas arvutada netopalgast brutopalka.

See võib tunduda veidi segane, eriti kui sa pole kunagi kuulnud nende kahe mõiste erinevusest, aga ära muretse, me saame sellele koos lahenduse leida. Selles artiklis räägimegi sellest, mida netopalk ja brutopalk tegelikult tähendavad ning kuidas saab arvutada netopalgast brutopalka, seega loe edasi, et teada saada, kuidas see teha.

Mis on netopalk?

Netopalk on vähendatud palk pärast maksude ja kinnipidamiste mahakandmist. See on summa, mis jääb sulle kätte peale tööandja poolt tegemist maksude mahakandmist. Netopalk on see summa, mis on üle kantud sinu pangakontole, millelt saad teha igakuiseid väljaminekuid ja kulutusi.

Mis on brutopalk?

Brutopalk on sinu palgalepingu või -paketi alusel määratud palk ilma maksude ja kinnipidamisteta. See on sinu palgalepingus määratud summa, mida sa saad tööandjalt. Seda summat arvestatakse enne maksude ja kinnipidamiste tegemist, seega see summa on enne optimeerimist.

Brutopalgalt netopalga arvutamine:

Nii netopalk kui brutopalk on olulised, kuid sageli pead teadma, kuidas arvutada üksteise väärtusi. Kui sa tead netopalka ja soovid teada, kui suur on brutopalk, pead sellele järgmist toimingut tegema:

Brutopalk = netopalk / (1-protsentide summa kokku)

Jah, see lihtne valem aitab sul teada saada, kui suur on sinu brutopalk. Me teame, et palkade arvutamine võib olla karm, kuid ära anna alla. See lihtne meetod muudab kogu valemite mõistmise palju lihtsamaks.

Näide brutopalga netopalga arvutamise kohta:

Kui sinu netopalk on 1200 eurot kuus ja maksumäär kokku on 35%, kuidas siis arvutada brutopalka? Selleks kasutame eelnimetatud valemit:

Brutopalk = 1200 / (1-0.35) = 1846 eurot kuus.

See on sinu brutopalk enne maksude ja kinnipidamiste tegemist, ehk palk, mis on määratud sinu lepingus.

Kokkuvõte:

Palgapäev on see päev kuus, mida sa ootad kõige rohkem, kuid enne kui sa oma raha enda kätte saad, pead aru saama, kuidas sinu palk töötab. Netopalk ja brutopalk on kaks erinevat, kuid omavahel seotud aspekti, mis on iga palgasaaja jaoks oluline. Netopalk on see, mis jääb peale maksude ja kinnipidamiste kätte, samal ajal kui brutopalk on määratud summa, enne maksude ja kinnipidamiste tegemist.

Kui sa soovid teada, kuidas arvutada netopalgast brutopalka, kasuta järgmist valemit: brutopalk = netopalk / (1 – maksumäär kokku). See lihtne valem aitab sul lihtsalt ja täpselt arvutada netopalgast brutopalka.

Loodame, et see artikkel aitas sul paremini aru saada, kuidas arvutada netopalgast brutopalka. Kui sul on küsimusi või vajad lisateavet, võid ühendust võtta oma tööandjaga või finantsnõustajaga.