Nullkulu

Nullkulu

kuidas arvutada kaalutud keskmist?

Kuidas arvutada kaalutud keskmist: lihtsad sammud ja valem

Kaalutud keskmine on matemaatiline termin, mida kasutatakse andmete töötlemisel. See on üks parimaid viise, kuidas leida loodusnähtuste, finantsnäitajate ja paljude muude asjade keskmist väärtust. Selle arvutamine võib tunduda alguses hirmutavana, kuid see on tegelikult üsna lihtne protsess, kui teate, kuidas seda teha.

Selgitame, kuidas arvutada kaalutud keskmist järgmiste sammude ja valemi abil.

Mis on kaalutud keskmine?

Kaalutud keskmine on näitaja, mis arvutatakse, kui teatud arvudele antakse erinev kaalutegur. Kui pole kaalutegureid, siis saate lihtsalt aritmeetilise keskmise. Kuid kaalutud keskmisega arvutus on oluline, kui need faktorid on väga olulised.

Kuidas arvutada kaalutud keskmist?

Siin on mõned sammud, mida peate järgima kaalutud keskmise arvutamiseks mis tahes andmete hulga puhul.

Koguge kõik andmed, mida peate arvutama.

Kõigepealt peate koguma kõik andmed, mida peate arvutama. Need võivad olla näiteks toodete müüginumbrid, aktsiahindade jaotus ettevõttes või kaupade hindade andmed. Oletame, et soovite arvutada aktsia hinnadest kaalutud keskmist.

Määratlege kaalutegurid.

Kui teil on oma andmetes erinevad kaalutegurid, siis määratlege need. Näiteks, kui arvutate aktsiahindade kaalutud keskmist, määrake igale aktsiale kaalukordaja, kui palju sellel on kaal aktsiaportfellis.

Korrutage iga kordaja vastava aktsia hinnaga.

Korrutage iga kaalutegur kokkupanduna iga aktsia hinnaga. Seejärel liitke kõik nõuetekohaselt kokku. Kaalutud keskmise leidmiseks peate andmed kokku võtma.

Jagage kogusumma kõigi kaalutekkoordinaatorite summa abil.

Lõpuks jagage kogusumma kaalutegurite summa abil. See on kaalutud keskmine.

Siin on kaalutud keskmise valem.

Kaalutud keskmine = (X1 * W1 + X2 * W2 + X3 * W3 + … Xn * Wn) / (W1 + W2 + W3 + … Wn)

X1, X2, X3 jne tähendavad andmeid, mida soovite töödelda.

W1, W2, W3 jne tähistavad kaalutegureid, mis määravad, kui palju iga andmetükk arvutuses kaalus.

Näiteks, kui soovite arvutada kaalutud keskmist 10-st aktsiahinnast ja iga aktsial on erinev kaal, võib andmed olla järgmised:

Aktsia A hind: 10 dollarit (kaalutegur 2)

Aktsia B hind: 20 dollarit (kaalutegur 3)

Aktsia C hind: 30 dollarit (kaalutegur 4)

Aktsia D hind: 40 dollarit (kaalutegur 1)

Kaalutud keskmine = (10 * 2 + 20 * 3 + 30 * 4 + 40 * 1) / (2 + 3 + 4+ 1) = 24 dollarit

Kaalutud keskmine arvutamine on lihtne, kui teate, kuidas seda teha. Samuti on oluline märkida, et selle saamiseks peavad olema kaalutegurid. Kui teil pole nende faktorite jaoks erinevaid kaalutegureid, peate kasutama alati aritmeetilist keskmist.

Kokkuvõte

Kaalutud keskmine võib olla keeruline mõiste, kuid see on tõhus vahend andmete töötlemiseks. Selle arvutamine on lihtne, kui järgite eespool mainitud sammusid ja valemit. Pea meeles, kaalutud keskmine on parim, kui teatud andmetesse panustavad faktorid on väga olulised. Samuti on see parim viis loodusnähtuste, finantsnäitajate jne keskmise väärtuse leidmiseks.