Nullkulu

Nullkulu

kuidas aru saada et on põiepõletik?

Kuidas aru saada, et on põiepõletik

Põiepõletik on üks levinumaid kuseteede infektsioone, mis võib igal ajal tekkida. See hõlmab põie nakatumist bakteritega. Kui teil tekib selline seisund, tekib teil urineerimisel või põie tühjendamisel ebamugavustunne ja valu. Õige diagnoosi ja ravi saamiseks on oluline teada, kuidas aru saada, et teil on põiepõletik. Järgmised juhised näitavad, mida tuleks otsida:

Valu ja ebamugavustunne kõhu piirkonnas

Mõned põiepõletiku sümptomid on põletamine urineerimisel, sage urineerimine, hägune uriin, uriini tugev lõhn, vere uriinis ja alumise kõhuvalu ja ebamugavustunne. Kui teil on need sümptomid, on tõenäoline, et teil on põiepõletik. On oluline meeles pidada, et need sümptomid võivad samuti põhjustada muid ja tõsisemaid kuseteede probleeme.

Sage urineerimine ja vägivaldne urineerimine

Üks esimesi märke põiepõletikust on sage urineerimine ja raskused urineerimisel. See võib kaasneda valuliku või tugeva urineerimisega. Kui te ei saa urineerida, on see tõsine seisund ja peaksite kohe arsti poole pöörduma.

Uriini muutused

Põiepõletikuga inimesed kurdavad tavaliselt häguse või teralise uriini üle. See võib kaasneda uriini tugeva lõhnaga. Kui te olete märganud oma uriini muutusi, eriti kui kaasnevad muud eespool mainitud sümptomid, võtke kindlasti ühendust oma arstiga.

Kõrge palavik

Kui teil on põletikuline infektsioon, võib teie kehatemperatuur tõusta tundide või päevade jooksul. Kui teil on kõrge palavik koos ülalnimetatud sümptomitega, on see tõenäoline märk infektsioonist. Põiepõletiku korral võib see sümptom olla kergelt tõusnud.

Kuidas ravida põiepõletikku

Kui kahtlustate, et teil võib olla põiepõletik, pöörduge kindlasti arsti poole. Enesehooldamine ei too kaasa olulist leevendust, sest põiepõletikku tuleb ravida antibakteriaalsete ravimitega. Kui see jääb ravimata, võib see põhjustada tõsisemaid kuseteede probleeme. Kui kahtlustate põiepõletikut ja tunnete urineerimisel valu, siis püüdke urineerida sagedamini ja joo rohkesti vett, et aidata organismil bakteritest vabaneda.

Kuidas põiepõletikku vältida

Õige hügieenipraktika on võtmeks põiepõletiku vältimisel. Puhaste ja kuivade riiete kandmine ning korraliku tualeti puhastamine on oluline. Mahla joomine aitab hoida kuseteed tervena ja ennetab nakkusi. Kui teil on kuseteede mis tahes probleeme, pöörduge kindlasti arsti poole, et vältida tõsisemaid probleeme edaspidi.

Kokkuvõte

Põiepõletik on tavaline ja ravitav kuseteede probleem. Kui teil esinevad ülalpool mainitud sümptomid, pöörduge kindlasti arsti poole õige ravi saamiseks. Ennetamine on samuti võimalik ainult õige hügieenipraktika abil. Joo palju vedelikke, et aidata bakteritel erituda organismist, ning jälgi oma uriini muutusi. Kui hakkate enneaegu ravima põiepõletikku, võivad sellest tõsisemad probleemid tekkida.