Nullkulu

Nullkulu

kuidas saada aru et kõhus on ussid?

Kuidas saada aru, et kõhus on ussid

Kõhuvalud, iiveldus ja sügelus pärakus võivad olla usside esinemise märgid. Pidage meeles, et ussid ei ole ainult laste probleem ja nad võivad tekkida igas vanuses inimestel. Seetõttu on oluline teada, kuidas neid tuvastada ja ravi alustada. Selles artiklis selgitame, kuidas saada aru, et kõhus on ussid ja mida sellega teha.

Mis on ussid ja kuidas need levivad?

Ussid on parasiidid, mis elavad inimese seedetraktis ja võivad põhjustada erinevaid terviseprobleeme. Nad võivad levida teistelt nakatunud inimestelt, koduloomadelt või saastunud toidu ja joogivee kaudu.

Kuidas sa teada saad, kas sul on ussid?

Esimesed märgid võivad olla kergelt erinevad sõltuvalt parasiidi tüübist ja sellest, kui kaua nad on kehas olnud. Kõige ilmsemad märgid on kõhu- ja sooleprobleemid. Sa võid tunda kõhuvalu, iiveldust, oksendamist, kõhulahtisust või kõhukinnisust. Samuti võib sul olla puhitus, kõhupuhitus ja söögiisu muutused.

Üks kõige levinumaid usside sümptomeid on sügelus pärakus. See võib viidata pinwormide esinemisele. Nad on ussid, mis munevad öösel mune pärakusse, põhjustades tugevat sügelemist. Lisaks võite märkida oma väljaheites usse või nende mune.

Kuidas ussid diagnoositakse?

Kui arvate, et teil võivad olla ussid, on oluline pöörduda arsti poole. Arst võib välja kirjutada väljaheite testi, et tuvastada usside olemasolu. Mõnel juhul võib olla vajalik seedetrakti endoskoopia, et kontrollida seedetrakti.

Kuidas usse ravitakse?

Ravi sõltub usside tüübist ja raskusest. Kõige tavalisem ravi on antiparasiitilised ravimid, mis tapavad usse või takistavad nende kasvu. Mõnel juhul võib olla vajalik korrata ravi.

Kuidas saate vältida usse?

Parim viis usside vältimiseks on hoida isiklikku hügieeni. Pese käsi sageli pesuvahendiga, eriti enne söömist või pärast tualettruumi kasutamist. Peate veenduma, et sööte hästi küpsetatud ja keedetud toitu ning jooma ainult puhast vett. Samuti peaksite vältima nakatunud inimeste ja loomade kontakti.

Kokkuvõte

Ussid on levinud probleemid, mida võib esineda igas vanuses inimestel. Kõige ilmsemad sümptomid on kõhu- ja sooleprobleemid ning sügelus pärakus. Kui arvate, et teil võivad olla ussid, on oluline pöörduda arsti poole. Ravi sõltub usside tüübist ja raskusest ning hõlmab tavaliselt antiparasiitilisi ravimeid. Lõpuks on oluline tagada isiklik hügieen ja vältida nakatunud inimeste ja loomade kontakti.